728 x 90

گفتگوی اختصاصی با دبیر جایزه سال استیکر

گفتگوی اختصاصی با دبیر جایزه سال استیکر
گفتگوی اختصاصی با دبیر جایزه سال استیکر

شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ، سال گذشته برای اولین بار در ایران اولین جایزه سال استیکر را برگزار کرد. آیگپ امسال هم با توجه به استقبال صورت گرفته از آن، دومین جایزه سال استیکر را از مهرماه کلید زده و تا ۲۳ دی ماه سال جاری هم ادامه خواهد داشت. برگزاری دومین جایزه سال استیکر در دو بخش طراحی استیکر ثابت و طراحی استیکر متحرک برگزار می شود و در این دوره کارگاه‌های آموزشی نیز در نظر گرفته شده است تا هنرمندان بتوانند با ساختار و نوع طراحی استیکرهای ثابت و متحرک آشنا شوند. به همین خاطر، برای اطلاع رسانی درخصوص روند برگزاری این جشنواره و آخرین رویدادهای آن با مسعود شجاعی طباطبایی، دبیر و یکی از داوران دومین جایزه سال استیکر، گفتگویی اختصاصی انجام داده ایم که می خوانید :

 

در ابتدا مختصری در باره دومین جایزه سال استیکر بگوئید

برگزاری دومین جایزه سال استیکر را طی فراخوانی در دو بخش اطلاع رسانی کردیم. بخش اول استیکر ثابت است و بخش دوم استیکر متحرک و جایزه هم در هر دو بخش داده می شود و هنرمندان کاریکاتوریست، کارتونیست، تصویرساز و حتی انیماتورها می توانند در این اتفاق شرکت کنند. البته پارسال فقط یک بخش استیکر ثابت راداشتیم  و جوایز خوبی هم داده شد.

مبالغ جوایز در هر کدام از این بخش ها چند است ؟

در مرحله اول به هر هنرمندی که کارش به نمایشگاه در بخش استیکر ثابت راه پیدا کند، مبلغ دو میلیون تومان و در بخش متحرک هم سه میلیون تومان اهدا می شود.

تعداد آثار و نحوه ارائه آنها به چه صورت باید باشد ؟

هرهنرمندی باید5 اثراستیکر مبتنی بر شکل و حالتی را ارائه کند که در فراخوانی که درسایت ایران کارتون اطلاع رسانی کرده ایم ،ارائه شده است . هرهنرمند بعد از اینکه آثارش مورد تأیید قرار گرفت و به نمایشگاه راه پیدا کرد، باید این مجموعه را کامل کند و از 5 اثر به 20 اثر برساند و در بخش استیکر متحرک هم باید به 10 عدد برسد.

مهلت ارسال آثار تا کی است ؟

مهلت تا ۲۱ آذر است و بنابراین، چند روزی بیشتر فرصت باقی نمانده و دوستان باید کارشان را در این فرصت کم ارائه کنند تا شاهد یک اتفاق خوب مثل سال گذشته باشیم که آثار ۵۰ هنرمند به مرحله نهایی و کتاب راه پیدا کرد.

گاه شمار جشنواره هم به گونه ای است که اصلا امکان تمدید وجود ندارد .

روند انتخاب و داوری آثار به چه صورت  و در چه زمانی است ؟

انشاء الله انتخاب آثار اولیه از 21 آذر شروع می شود و 24 آذر اسامی مرحله اول را اعلام می کنیم و 25 آذر هم اسامی نمایشگاه را. درکل، از هر هنرمند باید 20 کار برسد.5 کار که فرستاده اند و 15 اثر دیگر هم باید تا زمان یاد شده برسانند.از آنجا که انتخاب و داوری یک مجموعه بیست تایی زمان بر است , باید هنرمندان آثارشان را تا 15 دی ماه برسانند . 20 دی ماه هم داوری نهایی  انجام می شود و 23 دی ماه و همزمان با روزجهانی استیکر، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز را داریم که به احتمال خیلی خیلی زیاد به شکل آنلاین برگزارخواهد شد.

گویا امسال کارگاههایی هم به برنامه های اضافه شد. این کارگاهها به چه منظوری برگزار شده و چه مباحثی در آنها ارائه شده است ؟

مباحث آموزشی این دو اتفاق را در سایت ایران کارتون گذاشته ایم.5 مصاحبه با «علی رادمند» صورت گرفته که در سایت ارائه شده است. با «پدرام اعتمادی» هم، که ازاساتید بسیار مطرح است، 7 برنامه ضبط شده که آنها هم در ایران کارتون ارائه شده و در آنها مباحث مهمی در ارتباط با ساخت استیکرمتحرک مطرح کرده که  فکر می کنم دیدن این فیلم و مطالب ارائه شده در آنها برای کسانی که بخواهند دراین بخش شرکت کنند خیلی مهم است .

صحبت خاص دیگری هست که بفرمائید ؟

تقریبا تمام جزئیات موردنظر هنرمندا ن در سایت ایران کارتون گذاشته شده و موجود است و دوستان می توانند مراجعه کنند و بیننند.اگر کارگاههای آموزشی و همچنین کاتالوگ را ندیده اند، می توانند بیننند و در بخش فراخوان سایت ایران کارتون گذاشته شده است.

برای آگاهی از مقررات فراخوان دومین جایزه سال استیکر لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۱ فیلم آموزش طراحی استیکر توسط علی رادمند لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت۲ فیلم آموزش طراحی استیکر توسط علی رادمند لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت۳ فیلم آموزش طراحی استیکر توسط علی رادمند لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۴ فیلم آموزش طراحی استیکر توسط علی رادمند لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۵ فیلم آموزش طراحی استیکر توسط علی رادمند لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۱ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۲ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۳ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۴ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۵ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن قسمت ۶ فیلم  آموزش متحرک سازی استیکر توسط پدرام اعتمادی لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

برای دیدن بخش آخر که بحث خروجی گرفتن  استیکر متحرک  با فرمت json است لطفا  اینجا را کلیک  کنید.

درپایان از تمامی هنرمندان عزیزی که دراین اتفاق شرکت کرده اند و یا قصد دارند شرکت کنند تشکر می کنیم.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر