728 x 90

گفتگو با کریستینا برنازانی، هنرمند ایتالیایی

گفتگو با کریستینا برنازانی، هنرمند ایتالیایی
گفتگو با کریستینا برنازانی، هنرمند ایتالیایی

کریستینا برنازانی، تصویرگر با استعداد ایتالیایی، تقریباً 30 سال است که در این صنعت فعالیت دارد. در طول این مدت، او سعی کرده است خود را با چشم‌انداز در حال تغییر صنعت وفق دهد - سبک کارش توسعه یافته است، اما آثارش همچنان تأثیرگذار هستند. کارنامه چشمگیر او مملو از تصاویری است که به مسائل پیچیدۀ اجتماعی می‌پردازد و با وجود دشواری این موضوعات، او موفق شده است به مخاطبان خود امید بدهد.

در سبک او مسائل پیچیده به گونه‌ای قابل‌فهم بازنمایی می‌شوند و امید به آینده وجود دارد و همین امر آثار او را الهام‌بخش کرده است. 

 

 

سیر تحول هنری شما چگونه است؟

سفر هنری خود را به عنوان تصویرگر سرمقاله آزاد در روزنامه‌ها و مجلات ایتالیایی آغاز کردم. پس از گذشت تقریباً 30 سال شروع به نقاشی و خلق آثار طنز کردم.  با دریافت جوایز متعدد و شرکت در نمایشگاه‌های فردی و جمعی در سرتاسر جهان، بیشترین شهرت را به دست آوردم.

 

در حال حاضر روی چه پروژه هایی کار میکنی؟

در حال استراحت هستم. فکر می‌کنم باید شخصیت‌های دنیای بصری خود را از نو بسازم. جهان دائما در حال تغییر است و استعاره‌ها و نمادهای پشت ساده‌ترین شخصیت‌ها نیز روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند.

 

 

برای من ضروری است که مدام از خودم بپرسم هدفم از خلق فلان تصویر چیست. من سعی می‌کنم نه تنها آثار م از نظر بصری جذاب باشند، بلکه به مشکلات جدی و غم‌انگیز زمانه‌ام اشاره کنم و با دیدگاهی روشن راه حل‌های ممکن برای آنها را نیز در آثارم ارائه دهم. البته، می‌دانم که طرح‌های من جامعه ما را تغییر نخواهد داد، اما شاید بتواند مسیرهایی را که بشریت دنبال می‌کند روشن کند.

 

 چه چیزی سبک شخصی شما در تصویرسازی را از بقیه متمایز می‌کند؟

فکر می‌کنم توانایی ترکیب یک مفهوم پیچیده با تصویری را دارم که می‌تواند بر لب مردم خنده بنشاند. من سعی می‌کنم تصاویری خلق کنم که برای اکثر مردم در هرجای تجربیات و مسیرهای زندگی‌شان که باشد قابل درک باشد. این چیزی است که سبک هنری من را متمایز می‌کند. سعی می‌کنم به هر اثر معنای منحصر به فردی بدهم و این موضوع در دنیای هنری اهمیت بیشتری دارد.

 

 

 

به عنوان یک هنرمند مفهومی، ابتدا باید تا حد امکان دربارۀ موضوعی که با آن کار می‌کنم اطلاعات داشته باشم. به همین دلیل است که مشاهده برای من بسیار مهم است. اگرچه می‌توانم با مضامین و زیبایی شناسی هم کار کنم، اما اساس کارهایم واقعیت زندگی است.

 

 

چه چیزی الهام‌بخش کار شماست؟

اغلب کارهای من از سوررئالیسم، به‌ویژه رئالیسم جادویی الهام گرفته شده است. هنرمندانی مانند راب گونسالوز و براد هالند جایگاه ویژه‌ای در قلب من دارند. این تأثیرات در ایجاد مفاهیم اصلی برای تصویرسازی به من کمک می‌کنند. اما مهمترین عامل پشتکار من این امید است که هرگز از مبارزه برای جامعه‌ای برابرتر دست نکشیم. با وجود تمام فجایع زمانه، همچنان معتقدم که آینده درخشانی در پیش داریم. برای تحقق بخشیدن به آن، همه ما باید به هر طریقی که می‌توانیم، از جمله هنر  به جوامع خود کمک کنیم.

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر