728 x 90

مصاحبه با استاد موردیلو، هنرمند آرژانتینی

مصاحبه با استاد موردیلو، هنرمند آرژانتینی
مصاحبه با استاد موردیلو، هنرمند آرژانتینی

نور خورشید به داخل استودیو می‌تاب و چشمان پر از شیطنت موردیلو را روشن می‌کند. در میان مجسمه‌ها و بوم‌های پر از رنگ صحبتمان را شروع می‌کنیم:

- آقای موردیلو، شخصیت‌های عجیب و غریبی که خلق می‌کنید همیشه لبخند بر لبان مخاطب به ارمغان می‌آورند. چه چیزی جرقل این نوع آثار را رد ذهن شما می‌زند؟

- (می خندد) زندگی مثل یک سیرک شاد است، پر از شگفتی‌! شخصیت‌های من این را منعکس می‌کنند، نوعی اغراق که بر حماقت افزوده است.

-  هنر شما سرشار از زندگی است! چگونه چنین حرکتی را در تصاویری بی‌جان ثبت می‌کنید؟

- هر شخصیت روح و احساس دارد. حتی در یک فریم هم داستان زندگی آنها مشخص است.

- حضور حیوانات و انسان در کار شما چشمگیر است. چرا؟

- حیوانات آینه ما هستند، همراهان ما. آنها دیدگاه‌های تازه به ما می‌دهند و خنده‌ها و احساسات مشترک را به ما یادآوری می‌کنند. من دوست دارم شخصیت‌های منحصر به فرد آنها را در داستان‌های مرتبط به نمایش بگذارم.

- طنز مرز نمی‌شناسد. هنر شما چطور بین فرهنگ‌ها پل می‌زند؟

-  (خنده)، یک زبان جهانی، ما را متحد می‌کند! و یادآور می‌شود چقدر شباهت‌ها، تمایلات و احساسات مشترک داریم. امیدوارم کاریکاتورهای من، مردم را برای یک لبخند همگانی گرد هم بیاورند و قدر شادی‌های ساده زندگی را بدانند.

- توصیه‌ای برای کاریکاتوریست‌های مشتاق دارید؟

- شگفتی را در زندگی زنده نگه دارید! دنیا را مشاهده کنید، طنز را در عجیب‌ترین گوشه ها پیدا کنید، اجازه دهید تخیلتان به اوج برسد! تجربه کنید، اشتباهات را در آغوش بگیرید، خود منحصر به فردتان را کشف کنید. و مهمتر از همه، با عشق نقاشی بکشید، زیرا این چیزی است که واقعاً با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کند.

متشکرم، آقای موردیلو! کارهای شما به من الهام می‌بخشد، کارهای زیادی دارید که الهام‌بخش هستند.

- (چشمک می‌زند) باعث سعادت است! به یاد داشته باشید، جهان صحنۀ شگفت‌انگیزی است، پس به نگاه کردن ادامه دهید، به خندیدن ادامه دهید و به خلق کردن ادامه دهید!

(با خروج از استودیو، احساس شگفتی و اشتیاق سوزان برای خلق کردن به ادم دست می‌دهد.)

 

Latamarte

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر