728 x 90

پائولو کاروسو هنرمند کارتونیست در هفتاد و سه سالگی درگذشت

پائولو کاروسو هنرمند کارتونیست در هفتاد و سه سالگی درگذشت
پائولو کاروسو هنرمند کارتونیست در هفتاد و سه سالگی درگذشت

«اسم من پائولوست ولی تو می‌تونی بهم بگی چیکو»

 

خوزه پائولو، تصویرگر، سردبیر، کارتونیست و موسیقی‌دان و برادر دوقلوی هنرمند کارتونیست، چیکو پائولو، در سال 1949 وارد دانشگاه شد، او تحصیلات خود را ناتمام گذاشت و از اواخر سال 1960 با روزنامه‌ها آغاز به کار کرد. از سال 1970 به بعد با روزنامه و مجلاتی همچون

O Pasquim, alongside Millôr Fernandes (1923), Jaguar (1932) and Ziraldo (1932) ،  Alex Solnikو Isto É همکاری کرد.

کاروسو کاریکاتورهایی از شخصیت‌های برزیلی دهه‌های 1980 و 1990 ارائه می‌کرد. او علاوه بر طراحی، به آهنگسازی و ساخت موسیقی و تئاتر نیز مشغول بود. در سال 1985، به مناسبت جشن بین‌المللی Salão de Humor de Piracicaba، گروه موسیقی جاز Muda Brasil Tancredo Jazz با مشارکت برادرش و چند نفر دیگر تشکیل شد. این گروه در نمایش‌ها موسیقی با درونمایۀ طنز اجرا می‌کردند. در سال 1998، آلبوم خود را منتشر کرد. کتاب‌های او:

the Origins of Captain Bandeira, 1983; Echoes of Ipiranga, 1984; Bar Brasil, 1985 and São Paulo by Paulo Caruso – A Humorous Look at this City, 2004

 

 

کاروسو صبح روز 8 مارس در بیمارستان در سن 73 سالگی درگذشت.  او در سال 1949 به دنیا آمد و حرفۀ خود را از اسل 1960 آغاز کرد.

با وجود شباهت‌هایی که در آثار این دو برادر دیده می‌شود، این دو با هم کار نمی‌کنند. چیکو خود را وقف هنر کارتون کرده است و به‌طرز دقیقی از رنگ‌ها استفاده می‌کند. اما پائولو نوعی روایتگری در آثارش دارد و تخصص او در استفاده ار رنگ‌های متضاد است. آثار او از سال 1980 در قالب آلبوم منتشر شده‌اند.

 

پائولو به خاطر آثار سیاسی‌اش به شهرت رسید. او کتاب‌های همچون Ecos do Ipiranga (1984) و Brasil na Nova República (1986) را منتشر کرده است. او رد اثر خود A Transição pela Via das Dúvidas (1989) به زبان طنز به نقد تاریخ برزیل پرداخته است. او در آثارش از اغراق چندان نیز استفاده نمی‌کند و فقط بر ویژگی برجستۀ افراد تمرکز می‌کند، به طوری که شناسایی شخصیت‌ها برای مخاطب آسان است.

او در 2004 کتاب خود São Paulo by Paulo Caruso – A Good-Humored Look on This City را چاپ کرد که در آن به زندگی روزمرۀ خود در کلانشهر سائوپائولو پرداخته است.

 

 

پائولو کاروسو جوایز متعددی از جمله بهترین طراح را توسط انجمن منتقدان هنر سائوپائولو - APCA در سال 1994 دریافت کرد. به دلیل توانایی او در طنز و کاریکاتور و تولیدات متعدد، آثار او یکی از شناخته شده‌ترین در جهان هستند.

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر