728 x 90

گفتگو با سعید شمس درباره اثربرگزیده اش درترامپیسم 2

گفتگو با سعید شمس درباره اثربرگزیده اش درترامپیسم 2
گفتگو با سعید شمس درباره اثربرگزیده اش درترامپیسم 2

سعیدشمس، کارتونیست و کاریکاتوریست، که برنده جایزه ویژه دومین دوره مسابقه ترامپیسم دربخش کاریکاتورشد، درباره طرحی که به این مسابقه ارائه کرده بود و چگونگی رسیدن به ایده آن طرح گفت : مدت زیادی را برای رسیدن به ایده این کارصرف کردم ؛ حتی ازاجرای کارهم بیشتر.

شمس دراین باره ادامه داد : طرح ها و ایده های زیادی به ذهنم می رسید اما اصراربراین داشتم که ایده ای را انتخاب کنم که خودم کمتربه سراغش رفته باشم چون قبلا هم ازترامپ کاریکاتورکارکرده بودم. لذا، سعی براین داشتم که از زاویه دیگری به او نگاه کنم. این کارتونیست دراین باره ادامه داد : ایده تروریسم اقتصادی به ذهنم رسید و هدفم ازپرداخت به این ایده این بود که این بار، بد عهدی های رئیس جمهورآمریکا و اینکه چقدردست دادن و پای میزمذاکره رفتن با او خطرناک است را نشان دهم.

شمس درپایان اظهارکرد: بالأخره بعد از روزها فکرکردن و اتود زدن به این ایده رسیدم و با افتخاردرکنار دوستان و اساتیدهنرکارتون و کاریکاتوردرجشنواره شرکت کردم.

شایان ذکر است ، دومین دوره مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور«ترامپیسم» صبح شنبه 21 دی ماه با حضورهنرمندان ، مسئولین و اهالی هنر و با معرفی و تقدیر ازبرگزیدگان و تقدیرازدست اندرکاران این مسابقه درسالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به کارخود پایان داد و نمایشگاه برگزیده آثارآن نیز یکشنبه 22دی ماه درحوزه هنری افتتاح شد.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر