728 x 90

صجبت روبرتو اینوچنتي تصویرگر برجسته ایتالیایی

صجبت روبرتو اینوچنتي تصویرگر برجسته ایتالیایی
صجبت روبرتو اینوچنتي تصویرگر برجسته ایتالیایی


روبرتو اینوچنتي (Roberrto Innocenti) در سال ۱۹۴۰ در ایتالیا متولد شده است. به شکل خودآموخته، به کار در حوزه‌ی تبلیغات، طراحی گرافیک و انیمیشن پرداخت و در سال ۱۹۷۹ نخستین کتاب خود را تصویرگری کرد و به چاپ رساند.


در فاصله‌ی سال های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷، اینوچنتی به درخواست مجله‌ «تایم لایف» بر مجموعه کتاب‌هایی با عنوان «دنیای محصور شده» کار کرد كه این کتاب‌ها همراه با مجله به چاپ می‌رسیدند. برخی از بهترین کارهای او در سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۶ از سوی ناشری امریکایی منتشر و بعدها در ایتالیا نیز تجدید چاپ شدند. از این گروه کارها می‌توان به کتاب‌های «ماجراهای پینوکیو» (۱۹۹۱)، «سرودکریسمس»(۱۹۹۰)، «فندق شکن» (۱۹۹۶)و کتاب‌های تازه‌تر همچون «آخرین استراحتگاه» (۲۰۰۲) و «قصه های اریکا» (۲۰۰۳) اشاره کرد.
اینوچنتی، جوایز جهانی بسیاری را مانند سیب طلای براتیسلاوا (BIB) برای کتاب «رز ویس» در سال ۱۹۸۵، جایزه انتخاب نوجوان براتیسلاوا (BIB) را برای کتاب «ماجراهای پینوکیو» در سال ۱۹۹۱ ، جایزه‌ی صلح گوستاو هینمن (۱۹۸۵) برای کتاب «رز ویس»، تایید شده نیویورک تامیز برای بهترین کتاب مصور سال ۲۰۰۲ برای کتاب «آخرین اقامتگاه»، جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۰۸ و بسیاری دیگر.
از نکات بارز در تمامی آثار اینوچنتی، می توان به علاقه و توجه ویژه‌ی او به تاریخ، توجه فراوان به جزئیات و حضور معماری و پرسپکتیو اشاره کرد.
کتاب‌ «پینوکیو» باهمين عنوان توسط نشر افق و باعنوان «ماجراهای پینوکیو» توسط نشر فرهنگ اسلامی و نشر چکه و «سرود کریسمس» توسط نشر چکه در ایران به چاپ رسیده‌اند.
ویدئوی کوتاهی از صحبت‌های او درباره چاپ کتاب «پینوکیو» در ایران توسط نشر افق را در تصویر آخر ببینید.
آثار بیشتری از این هنرمند را در استوری‌ها دنبال کنید و به اشتراک بگذارید.
http://www.robertoinnocent 

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر