728 x 90

گفتگو با علیرضا پاکدل در باره استیکر برگزیده اش در سال استیکر

گفتگو با علیرضا پاکدل در باره استیکر برگزیده اش در سال استیکر
گفتگو با علیرضا پاکدل در باره استیکر برگزیده اش در سال استیکر

استیکر نوازنده دوتارخراسانی اثر علیرضا پاکدل، کارتونیست و کاریکاتوریست ، در جایزه سال استیکر موفق به کسب جایزه ویژه هیأت داوران شد و در اختتامیه این جایزه با اهدای لوح از علیرضا پاکدل تقدیر شد.

علیرضا پاکدل در گفتگو با سایت ایران کارتون درباره استیکر برگزیده اش درسال استیکراظهار کرد: نکته ای که همیشه برای من دغدغه بوده و هست، حفظ و ترویج فرهنگ بومی و اصیل کشورم و استانی که درآن زندگی می کنم است.وی دراین باره ادامه داد: استان خراسان سرزمین پهناوری همراه با مجموعه ای از بهترین مردمان و تنوع فرهنگ های قومی با آداب و رسوم بی نظیر، این سرزمین را به یکی ازمهمترین نقاط کشورمان محسوب کرده است.دراین میان، موسیقی اصیل خراسانی وهنرمندان این رشته ،نقش پر رنگ و تاثیر گذارتری را بازی می کنند. محوریت این استیکر هم یک نوازنده دوتار با پوشش و نوع منش خراسانی است.

پاکدل سپس به چگونگی انتخاب این سوژه جهت طراحی استیکر برای جایزه یاد شده پرداخت و خاطر نشان کرد : نوازنده های دوتار در خراسان، از بزرگترین هنرمندان رشته خود دراین سرزمین هستند و من هم این موضوع را با توجه به محوریت موضوع جشنواره جایزه سال استیکر، که به ایرانی بودن استیکرها تاکید داشت، برای طراحی استیکر انتخاب کردم.

شایان ذکر است ، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان "جایزه سال استیکر" شامگاه دوشنبه 30 دی ماه، با حضور میثم عسگری رئیس جایزه سال استیکر و مدیرعامل "آیگپ"، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه، بهرام عظیمی رئیس هیأت داوران، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد میثم میثمی مدیر فرهنگسرای اندیشه در این فرهنگسرا برگزار شد.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر