728 x 90

نمایشگاه 19 تصویرگر منتخب براتیسلاوا

img
نمایشگاه 19 تصویرگر منتخب براتیسلاوا

دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی «صلح را باید از کودکی آموخت» با نمایش آثاری از تصویرگران منتخب 19 کشور جهان از 31 شهریور تا 8 مهر در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از روابط عمومی انجمن تصویرگران ایران،این نمایشگاه، که یکشنبه 30 شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۰  افتتاح خواهد شد، انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک با همکاری دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا برگزار می کنند و موضوعات آن نیز : صلح با انسان، صلح با طبیعت، صلح با حیوانات و صلح با جهان است و هنرمندانی که برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شده‌اند، از میان تصویرگران شرکت‌کننده در نمایشگاه تصویرگری براتیسلاوا 2019 انتخاب شده اند.

دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا، از سال 1956 در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسواکی، برگزار می‌شود و نمایندگانی از سراسر جهان تصویرگران را برای شرکت در این مسابقه معرفی می‌کنند. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک، نمایندگی دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا را  در ایران بر عهده دارد.

هنرمندانی که امسال برای شرکت در نمایشگاه «صلح را باید از کودکی آموخت» دعوت شده‌اند از کشورهای ایران، آرژانتین، اسلوانی، آمریکا، ایتالیا، ایرلند، برزیل، پرتقال، جمهوری چک، کرواسی، کره جنوبی، کلومبیا، فنلاند، سوییس، مجارستان، مکزیک، لهستان، هلند و انگلستان هستند.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است این نمایشگاه به طور سالانه، همزمان با ۲۱ سپتامبر (روز جهانی صلح)، به شیوه دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (در سال‌های فرد) و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا (در سال‌های زوج) برگزار شود. پوستر این دوره از نمایشگاه  با طراحی عباس خانقلی و با بهره‌گیری از تصویرسازی آنتونی بِرون، تصویرگر برجسته اهل انگلستان و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن 2000، طراحی شده است.

دومین دوره نمایشگاه «صلح را باید از کودکی آموخت» در روز یکشنبه، 30 شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران به آدرس خیابان آیت الله طالقانی، خیابان موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، افتتاح می‌شود و از 31 شهریور تا 8 مهر، از ساعت 15 تا 20 پذیرای علاقه مندان است.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر