728 x 90

یادگاری روی دیوار شهر/ نسترن عنبری

یادگاری روی دیوار شهر/ نسترن عنبری
یادگاری روی دیوار شهر/ نسترن عنبری

«انسان، طبیعت، آگاهی» عنوان پروژه ای بود که«نسترن عنبری» درسال 1396 به بهانه دوسالانه دیوارنگاری تهران تصویرسازی کرده است. تصویرگری فارغ از متن بر صفحه ای به درازای یک اتوبان! نسترن عنبری درباره این پروژه اش چنین نگاشته است :

« من دفترچه ای برای اتود های روزانه دارم. ایده هایی که با دیدن اثر تجسمی، تصویر و یا متنی کوتاه در ذهنم شکل می گیرد را در آن پیاده می کنم. ایده این پروژه هم، یکی از اتودهای همین دفترچه است. با این دید که تصویرسازی روی دیوارهای شهر فرصت مناسبی هستند تا دوستی با حیوانات و طبیعت به مردم شهر یادآوری شود و از همه مهم تر تاکیدی به دور از نصیحت و تهدید در جهت آگاهی مردم باشد. با توجه به کاربرد و ابعاد بزرگ اجرایی، سعی در ارائه تصاویری دلنشین، ساده و روان داشتم تا مزاحمت بصری ایجاد نکند و با مجموعه ای از تصاویر هماهنگ فضای مرده و نازیبای دیوارها را جانی دوباره بدهم. این تصاویر روایتگر نیستند چون متن واحد و روایتگری در پشت آن ها نبوده است اما در عین حال به هم مرتبط اند، چه در شیوه اجرا و چه در ایده کلی.

همه افرادی که از این اتوبان عبور می کنند و همچنین ساکنین آن منطقه مخاطبین این مجموعه اند اما تاکید من در جذب کودکان به عنوان مهم ترین و آینده سازترین اعضای یک جامعه بود چرا که حرکت درست آنها مسیر کلی جامعه را هدایت می کند. نقاشی دیواری شاخه ای از گرافیک محیطی است اما متاسفانه به علت ضعف و حتی عدم وجود طراحی معماری درست در تهران ما شاهد دیوارهای مرده و بدون کاربرد هستیم به نظرم این فضاها بهترین جا برای انتقال پیام های اجتماعی به مخاطبین هستند. به دلیل محدودیت های پوششی برای کاراکترهای دختر باید راه حلی پیدا می کردم تا هم متناسب با موازین و محدودیت ها باشد هم به طرح آسیبی نرسد، بهتر دیدم با عناصری مثل گل ها و پرندگان این چالش را پشت سر بگذارم. اجرا و جانمایی تصویر برای ارائه حدود سه هفته طول کشید تا جهت کلی، پالت رنگی، شیوه اجرا و از همه مهم تر استوری برد و کاراکتر سازی انجام شود.»

” نسترن عنبری” دانشجوی کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشگاه تهران متولد ۱۳۷۱ است. شرکت در نمایشگاه های گروهی تصویرسازی در گالری مریم، ایده پارسی، خانه هنرمندان، گالری لاله و همین طور تصویرسازی جلد کتاب های کمک اموزشی انتشارات مبتکران پایه چهارم تا ششم ابتدایی از سایر فعالیت های او است.


فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر