728 x 90

Winners of the National Antalya -Turkey

img
Winners of the National Antalya -Turkey

At the end of the process, the 48 works that were made to the final by the jury, were announced to the public from the official website.

 

Jury Members: Ahmet Aykanat, Kürşat Zaman, Eray Özbek, Halit Kurtulmuş, Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gizli ve Bölge Yönetim Kurulu Danışmanı Mustafa İssi’den oluşan yarışma jürisi, 5 Temmuz tarihinde Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında toplanarak ödül almaya hak kazanan eserleri belirledi. 

 

The jury announced the final results on July 12th.


BİRİNCİ İZMİR’DEN
Karikatürlerin, jüri tarafından titizlikle değerlendirildiği süreç sonunda finale kalan 48 eser, Antalya OSB’nin resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulup olası itirazlar için bir hafta süreyle askıda bırakıldı. 11 Temmuz gününe kadar finale kalan eserlere gelen benzer ve kopya itirazlarını değerlendiren jüri, 12 Temmuz günü nihai sonuçları açıkladı. Buna göre yarışmaya İzmir’den katılan Ömer Çam 4. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın birincisi oldu. İkinci İstanbul’dan Musa Gümüş, üçüncü yarışmaya Kıbrıs’tan katılan Musa Kayra oldu. Mansiyon ödüllerini ise Hamit Gış, Ali Şur ve Mümin Durmaz kazandı. İş Sağlığı ve Güvenliği kategorisinin büyük ödülünü ise Ankara’dan Emrah Arıkan kazandı.
SERGİ YIL BOYU AÇIK KALACAK
Jüri üyeleri ayrıca, yarışmanın ana konusu olan ‘Geleceğin Fabrikaları’ ile özel konu ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ temalarını en güzel şekilde anlatan karikatürlerden oluşan bir seçki oluşturdu. 23 Temmuz günü Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşecek ödül töreni öncesi, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşacak özel bir sergi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Sergi, Bölge Müdürlüğü binasında yıl boyu açık kalacak.

YARIŞMA SONUÇLARI


Contest results

1. Ömer Çam / İzmir

 


2. Musa Gümüş / İstanbul


\3. Musa Kayra / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti


Mansiyon ödülleri


1. Hamit Gış / Kocaeli


2. Ali Şur / Ankara 


3. Mümin Durmaz / İzmir


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ


1. Emrah Arıkan / Ankara

 

 

Latest Winners

Upcoming Contests

SHOW MORE

Artists

SHOW MORE

Latest Galleries

SHOW MORE

Latest Videos

SHOW MORE