728 x 90

کاریکاتور اردبیل از زبان سهراب خیری

کاریکاتور اردبیل از زبان سهراب خیری
کاریکاتور اردبیل از زبان سهراب خیری

سهراب خیری، هنرمند کارتونیست و کاریکاتوریست اردبیلی ، در گفت‌وگویی با ایسنا به بیان وضعیت هنرکارتون و کاریکاتور در استان اردبیل و مسائل پیش روی هنرمندان این هنر در اردبیل پرداخته است که می خوانید:

به گزارش سایت ایران کارتون، سهراب خیری اظهار کرد: به نظر من هنر کاریکاتور بخصوص در استان اردبیل نمی‌تواند محلی برای امرارمعاش و درآمد زدایی باشد.

وی با بیان اینکه روزنامه‌ها و نشریات از کاریکاتوریست‌ها و هنرجوهای با استعداد و آثار آنها استفاده نمی‌کنند، تصریح کرد: نشریات به‌جای استفاده از کاریکاتورهای اختصاصی، از کاریکاتور سایت‌های دیگر استفاده می‌کنند تا از این طریق هزینه‌ای برای کاریکاتوریست‌ها پرداخت نکنند.

این کاریکاتوریست‌ اردبیلی با اشاره به وضعیت فعالیت کاریکاتوریست‌های این استان اضافه کرد: خودم به عنوان یک کاریکاتوریست به‌صورت انفرادی فعالیت کرده و فقط در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت می‌کنم.

خیری در پاسخ به سؤالی مبنی‌ بر اینکه وضعیت آموزش کاریکاتور در اردبیل به چه شکل است، ادامه داد: آموزش کاریکاتور به دلیل شیوع ویروس کرونا در شرایط فعلی تعطیل شده است اما قبلاً در حوزه هنری کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شد که کارگاه‌های خوب و مؤثری بودند.

به گفته خیری، تعداد هنرجویان به خصوص در رشته کاریکاتور کاهش پیدا کرده است و شاید به همین دلیل باشد که حمایت‌ها از این هنر کم‌رنگ شده است.

این کاریکاتوریست‌ اردبیلی اضافه کرد: مردم دید مثبتی به هنر کاریکاتور دارند و می‌توانند با کاریکاتور ارتباط برقرار کنند.

 

از آثار کارتون سهراب خیری :

 

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر