728 x 90

انیمیشن های ایرانی درکلرمون فران فرانسه

انیمیشن های ایرانی درکلرمون فران فرانسه
انیمیشن های ایرانی درکلرمون فران فرانسه

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با 4 انیمیشن جدید در سی‌ و پنجمین بازاربین‌المللی فیلم «کلرمون فران» ۲۰۲۰ فرانسه شرکت کرد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل ازاداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دراین بازار، که از۱۳ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ (۲ تا ۷ فوریه ۲۰۲۰) و در کنار چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون‌فران ۲۰۲۰ برگزارمی‌شود، بیش از ۳۰۰ دست‌اندرکارفیلم کودک و نوجوان از 34 کشور جهان حضور دارند.

براساس این گزارش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره 4 فیلم جدید با عنوان‌های «قدم یازدهم» اثر مریم کشکولی‌نیا، «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» ساخته‌ی صادق جوادی، «خرچنگ» از شیوا صادق‌اسدی و «باچی» به کارگردانی مهین جواهریان را به همراه آثار قدیمی خودعرضه کرده است.

روز ۱۴ بهمن (سوم فوریه ۲۰۲۰) هم ویژه‌ برنامه‌ای با عنوان جشن پانزدهمین سال همکاری شرکت وی‌پت با کانون در زمینه‌ی نمایش فیلم‌های کانون در فرانسه با حضور روسای جشنواره‌ها و تعدادی از توزیع‌کنندگان و دست‌اندرکاران فیلم کودک و نوجوان در غرفه‌ی کانون برگزار شد.
برهمین اساس، دراین ویژه‌ برنامه مقررشد سه پویانمایی‌ قدیمی و ترمیم شده کانون با عنوان «روزی کلاغی» به کارگردانی عبدا... علیمراد، «گنجشک و پنبه دانه» اثر سیدمرتضی احدی و «کلاغی که می‌خواست قوی‌ترین باشد» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده در ۲۰ سینمای فرانسه نمایش داده شود.

یادآوری می‌شود، پیش از این نیز با همکاری کانون پرورش فکری، شرکت‌های وی‌پت و دریم‌لب فرانسه امتیاز نمایش فیلم‌های کانون در قالب مجموعه‌های مختلف در سینماهای فرانسه به نمایش در آمده است.

شایان ذکر است ، چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون‌فران از ۱۱ تا ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ (۳۱ ژانویه تا ۸ فوریه ۲۰۲۰) درشهر کلرمون فران فرانسه درحال برگزاری است.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر