728 x 90

افتتاح ۲ استودیوی تولید انیمیشن در کانون

افتتاح ۲ استودیوی تولید انیمیشن در کانون
افتتاح ۲ استودیوی تولید انیمیشن در کانون

دو استودیو با عناوین «هنرپویا» و «گنبد کبود» به‌ منظور تولید سلسله‌ای از آثار انیمیشن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مستقر شده است.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ۲ استودیو هنرپویا و گنبد کبود به‌منظور تولید سلسله‌ای از آثار انیمیشن و الگوسازی در فرآیند پیشرفت انیمیشن کشور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مستقر شده است.

خلق آثار موثر در منظومه محصولاتی که کانون برای کودکان و نوجوانان کشور تولید و عرضه می‌کند و همچنین تکمیل زنجیره شخصیت‌پردازی و توسعه محصولات با هدف استمرار ارتباط مخاطبان با قهرمانانی که از سوی تولیدکنندگان داخلی خلق می‌شوند، باعث شد تا کانون از ۲ استودیوی پیش رو در بازار انیمیشن کشور برای همکاری و استقرار در فضای کانون و تولید انیمیشن در محل مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب تهران دعوت به‌عمل آورد.

مجموعه هنرپویا پیش از این تعدادی از آثار موفق سینمای انیمیشن کشور را تولید و عرضه کرده است. «شاهزاده روم» و «فیلشاه» از آن جمله است که به عنوان پرفروش‌ترین و پر مخاطب‌ترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینمای کشور شناخته می‌شود.

در همین حال انتقال تجربیات و برگزاری دوره‌های آموزشی در کانون، همکاری در زمینه عرضه، تجاری‌سازی و تکمیل زنجیره شخصیت انیمیشن‌ها و تولید سلسله‌ای از محصولات (به سبک انیمیشن سه بعدی) و الگوسازی و ارائه نمونه موفق در فضای تولید آثار شاخص حوزه کودک و نوجوان کشور، از جمله دلایل استقرار این استودیو در فضای کانون از سال گذشته است.

مجموعه هنرپویا در حال حاضر، تولید انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» را که نخستین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است برعهده دارد و علی‌رغم وضعیت ناشی از بروز بیماری کرونا، هم اکنون بیش از سی نفر از فعالان هنر، صنعت انیمیشن کشور در این استودیو مشغول به‌کار هستند.
همچنین استودیو گنبدکبود که پیش از این ساخت انیمیشن‌های موفقی مانند سریال «روبی و جوجه‌ها» و انیمیشن «استریپی» را در کارنامه خود ثبت کرده، دیگر استودیویی است که با هدف انتقال تجربیات و برگزاری دوره‌های آموزشی در کانون و همچنین تولید سلسله‌ای از آثار (به سبک انیمیشن دو بعدی) به تازگی در کانون مستقر شده است.

استودیو گنبدکبود تاکنون در جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی حضور داشته و موفق به کسب جوایز و افتخارات متعددی شده است. در این استودیو است بیش از ۱۰ نفر از فعالان انیمیشن کشور در حال حاضر فعال‌اند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر