728 x 90

نمایشگاه مجازی کاریکاتورهای لوئیز کارلوس فرناندز

img
نمایشگاه مجازی کاریکاتورهای لوئیز کارلوس فرناندز

لوئیز کارلوس فرناندز، با نام مستعار فرناندس، کارتونیست، تصویرگر، هنرمند طنز، مجسمه ساز و کاریکاتوریست برزیلی است. وی متولد 1959 و اهل شهر Avaré برزیل است. لوئیز کارلوس فرناندز نیز مانند هر کودک دیگری، از دوران کودکی نقاشی می کرده اما این هنر را در نوجوانی در دهه 1970، زمانی که در یک روزنامه فروشی در شهرش کار می کرده، توسعه داده است. وی در این باره می گوید: «دکه روزنامه "گوگل" من بود، جایی که وقتم را صرف طراحی پوسترهای تبلیغاتی می کردم. در محاصره کتاب ها، کتاب های کمیک، مجلات، روزنامه ها و افراد با فرهنگ، که به فضا مراجعه می کردند، بودم و بنابر این، هیچ مجالی برای تمرین هنر کاریکاتور و همچنین تیز کردن حس انتقادی من در آن دوران تاریک دیکتاتوری وجود نداشت. از سال 1979 فروشنده روزنامه بودم و اکنون هم در دفتر روزنامه کار می کنم.» وی  در سال 1982 به گراند ABC نقل مکان کرد و در سال 1997 جایزه HQmix را برای بهترین تصویرسازی کودکان به خاطر مجموعه  Castelo Rá-Tim-Bum و جایزه بهترین کاریکاتوریست برزیل را در سال 2009 دریافت کرد.

کارلوس فرناندز بیش از 60 جایزه در برزیل و خارج از کشور کسب کرده که از آن جمله می توان به : مقام اول بخش کاریکاتور مطبوعات جهان (پرتغال سال 2018)، جایزه بزرگ بین المللی طنز پیراسیکایا اشاره کرد. او درروزنامه Diário do Grande ABC استخدام شده و در Santo André-SP زندگی می کند.

لوئیز کارلوس فرناندز، علاوه بر فعالیت و موفقیت های جدی در زمینه کارتون و تصویرگری، همواره اقدام به خلق کاریکاتورهایی می کند که وجه بارز آنها اغراق بدون تحریف چهره ها، برجسته کردن عناصری از صورت، ایجاد بافتی خاص و کار خلاقانه و بدعت آمیز با خطوط، رنگ،اشکال هندسی و حجم به نحوی غیر متعارف است.

 

 نمونه هایی از کاریکاتورهای اخیر وی در ذیل می آید :

نلسون اس آرژانتو

 

مادر ترزا د کالکوتا

 

لویی دانیل آرمسترانگ

 

لوپیکانیو رودریگز

 

گیلبرتو گیل

 

فریرا گولار

 

سرجیو ممبرتی

 

جو راماليو

 

آرتور موریرا لیما

 

آدونیران باربوسا

 

ارنست همینگوی

 

آلفرد هیچکاک

 

آبراهام لینکولن

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر