728 x 90

"جزیره آتشفشانی" اثری اجتماعی

"جزیره آتشفشانی" اثری اجتماعی

در نگاه اول، جزیره آتشفشان مانند یک داستان زیبا در مورد جذابیت های بصری طبیعت به نظر می رسد. برش‌های ماتیس مانند گیاهان، پس‌زمینه‌ای با بافت زیبابرای ببرها است و رنگ های زنده و اشکال انتزاعی  باعث زنده تر شدن نمای جنگل شده است.
اما این فیلم کوتاه داستانی قدرتمند،متأسفانه جهانی در مورد آزار و اذیت جنسی را بیان می کند.

این انیمیشن توسط آنا کاتالین لووریتیAnna Katalin Lovrity، فیلمساز، کارگردان و تصویرگر متولد بوداپست ساخته شده است که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه هنر و طراحی موهولی-ناگی بوداپست (MOME) در سال 2016 است.

یک ببر ماده در جزیره منزوی که در آن به دنیا آمده است، هیچ راه فراری ندارد. لووریتی از استعاره ای از آتشفشان در جزیره استفاده می کند تا احساسات ببر ترسیده را منعکس کند، که در نهایت "با کمک طبیعت" می تواند "به میل خود" عمل کند.
لووریتی می‌گوید: «هنگام نوشتن فیلمنامه، از داستان‌های دوستم و تجربیات خودم در مورد اشکال مختلف آزار جنسی الهام گرفتم. احساس می‌کردم این یک داستان جهانی است، به همین دلیل حیوانات را به‌عنوان قهرمان داستان انتخاب می‌کنم.»

از زمان فارغ التحصیلی، این انیماتور در Animation Sans Frontiéres، کارگاه تولید و بازاریابی انیمیشن اروپایی شرکت کرده است، و او همچنین یکی از نویسندگان ZINA، مجله ای است که توسط هنرمندان زن مجارستانی ساخته شده است.

منبع

جدیدترین ویدیو

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر