728 x 90

«ملکه کشتی ربا» از زبان محمدحسین نیرومند

«ملکه کشتی ربا» از زبان محمدحسین نیرومند
«ملکه کشتی ربا» از زبان محمدحسین نیرومند

محمدحسین نیرومند هنرمند کاریکاتوریست کشور با اشاره به برپایی نمایشگاه کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» گفت هربار انقلابی و آرمان‌گرا بودیم موفق شدیم.

محمدحسین نیرومند هنرمند کاریکاتوریست کشور که با 4 اثر در نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» شرکت کرده است، درباره برپایی این نمایشگاه گفت: طی روزهای اخیر، اتفاق خوبی در کشور در حال رخ دادن است و آن این که باور عمیق بچه‌های انقلاب به ثمر نشسته است؛ این باور حاکی از آن است که ما هر بار انقلابی و آرمان‌گرا بودیم، موفق شدیم. 

وی ادامه داد: در 40 سال گذشته این تفکر به مرور در حال کمرنگ شدن بود اما خوشبختانه اقتداری که بچه‌های سپاه با هدف قرار دادن پهپاد جاسوسی متجاوز آمریکا و در ادامه مقابله به مثلی که با توقیف نفت‌کش انگلیسی از خود نشان دادند، باعث شد تفکر انقلابی دوباره واقعیت خود را برملا کند و نشان دهد برند انقلاب اسلامی همان روحیه انقلابی و آرمان‌خواهانه سال‌های آغازین انقلاب اسلامی است.

این هنرمند کاریکاتوریست افزود: وقتی بچه‌های سپاه چنین اقدامات مقتدرانه‌ای را انجام می‌دهند، یک گروهی هم باید پشت سر آنها باشند و بگویند ما نیز در کنار شما در صحنه حضور داریم و از شما حمایت می‌کنیم. مجموعه آثار حاضر در این نمایشگاه، حمایت تصویری گروهی از هنرمندان از جریان و تفکر انقلابی است. امیدواریم این تفکر را که جلوه‌ای از آن در هنر کاریکاتور رخ می‌دهد، در سایر رشته‌های هنری نیز شاهد باشیم.

نیرومند تصریح کرد: فکر می‌کنم اگر هنر ایران بخواهد مطرح شود، لازمه‌اش این است که هنر انقلاب اسلامی فعال شود؛ چراکه آن‌چه دنیا از ایران می‌شناسد، همین مشی و دیدگاه است.

وی درباره پویایی هنر کاریکاتور و واکنش سریع هنرمندان این رشته هنری به وقایع روز گفت: باید به این نکته توجه داشت که خاستگاه هنر کاریکاتور، مطبوعات است؛ همان‌طور که یک خبرنگار اخبار و وقایع روز را منتشر می‌کند، کاریکاتوریست نیز همین وظیفه را دارد و آثار خود را به روز خلق می‌کند. بنابراین واکنش سریع کاریکاتوریست‌ها به وقایع روز به دلیل ذات هنر کاریکاتور است. چنین انتظاری را نمی‌توان از هنرمندان رشته گرافیک داشت چرا که اثر گرافیکی با طمانینه بیشتری خلق می‌شود.

این هنرمند کارتونیست افزود: از آنجاکه آقای شجاعی طباطبایی به ظرفیت روزآمد کاریکاتور اشراف کامل دارد، از این ظرفیت به خوبی استفاده می‌کند و با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست، سعی می‌کند ظرفیت‌های بالقوه جریان هنر انقلاب را شکوفا کند. به همین دلیل اکنون ما شاهد آن هستیم که هنرمندان کاریکاتوریست در فاصله زمانی کوتاهی نسبت به وقایع روز واکنش‌های صحیح و درست نشان می‌دهند.

محمدحسین نیرومند خاطرنشان کرد: پیام اصلی این نمایشگاه این است که به دولت خبیث انگلیس بفهماند بریتانیا دیگر بریتانیای کبیر نیست، بلکه بریتانیای صغیر است و روی خود زیاد حساب باز نکند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر