728 x 90

انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد

انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد
انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد

فیلم انیمیشن «چرت و پرت» به کارگردانی «رامین ملامحمدی» و ازتولیدات سال جاری حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد جایزه بهترین انیمیشن فستیوال بین المللی فیلم هند ۲۰۲۰با موضوع کووید ۱۹ را کسب کرد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل ازخبرنگارمهر، شریف اسلامی، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، صبح دوشنبه دوم تیر ماه ضمن اعلام این خبر درجمع خبرنگاران گفت : اولین جشنواره بین المللی فیلم هند در مورد ویروس کووید ۱۹ از ۵ خرداد لغایت ۱۴ خرداد به صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد.

اسلامی هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آنها در مواجهه با مقوله ویروس کرونا عنوان کرد.

وی بیان کرد: خانم مارین بورگو از کشور فرانسه، آقای مانی رام از کشور هند، آقای قدرت اله تقوی از کشور افغانستان و آقای ریچارد از کشورکنگو داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

رقابت ۸ فیلم از حوزه هنری استان دراین جشنواره

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد درادامه خاطر نشان کرد : در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۲ فیلم متعلق به هنرمندان ایران بود و جالب اینجاست که از این تعداد، ۸ فیلم از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است که در این جشنواره به رقابت با فیلمسازان دنیا پرداختند.

وی افزود: لوح سپاس و دیپلم افتخار فیلم سازان ایرانی شرکت کننده در این جشنواره، توسط آقای «ماهشوار رائو» مدیر جشنواره مذکور، به خانم مینا هادیان معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا گردید.وی اظهار داشت: فیلم کوتاه چرت و پرت در قالب طنز، داستان سیزده بدر کرونایی یک خانواده بوده که به مدت سه دقیقه تولید شده و در اینستاگرام حوزه هنری استان قابل مشاهده است.

اسلامی تصریح کرد: طی سه ماه اخیر این مرکز با هدف فرهنگسازی برای مبارزه با ویروس کرونا اقدام به تولید بیش از ۱۸ فیلم در قالب‌های موشن گرافی، انیمیشن، استاپ موشن، داستانی، مستند و نماهنگ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرده است که این فیلمها در شبکه‌های مجازی به نمایش درآمدند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر