728 x 90

انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد

انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد
انیمیشن چرت و پرت اثربرگزیده جشنواره هند شد

فیلم انیمیشن «چرت و پرت» به کارگردانی «رامین ملامحمدی» و ازتولیدات سال جاری حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد جایزه بهترین انیمیشن فستیوال بین المللی فیلم هند ۲۰۲۰با موضوع کووید ۱۹ را کسب کرد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل ازخبرنگارمهر، شریف اسلامی، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، صبح دوشنبه دوم تیر ماه ضمن اعلام این خبر درجمع خبرنگاران گفت : اولین جشنواره بین المللی فیلم هند در مورد ویروس کووید ۱۹ از ۵ خرداد لغایت ۱۴ خرداد به صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد.

اسلامی هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آنها در مواجهه با مقوله ویروس کرونا عنوان کرد.

وی بیان کرد: خانم مارین بورگو از کشور فرانسه، آقای مانی رام از کشور هند، آقای قدرت اله تقوی از کشور افغانستان و آقای ریچارد از کشورکنگو داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

رقابت ۸ فیلم از حوزه هنری استان دراین جشنواره

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد درادامه خاطر نشان کرد : در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۲ فیلم متعلق به هنرمندان ایران بود و جالب اینجاست که از این تعداد، ۸ فیلم از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است که در این جشنواره به رقابت با فیلمسازان دنیا پرداختند.

وی افزود: لوح سپاس و دیپلم افتخار فیلم سازان ایرانی شرکت کننده در این جشنواره، توسط آقای «ماهشوار رائو» مدیر جشنواره مذکور، به خانم مینا هادیان معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا گردید.وی اظهار داشت: فیلم کوتاه چرت و پرت در قالب طنز، داستان سیزده بدر کرونایی یک خانواده بوده که به مدت سه دقیقه تولید شده و در اینستاگرام حوزه هنری استان قابل مشاهده است.

اسلامی تصریح کرد: طی سه ماه اخیر این مرکز با هدف فرهنگسازی برای مبارزه با ویروس کرونا اقدام به تولید بیش از ۱۸ فیلم در قالب‌های موشن گرافی، انیمیشن، استاپ موشن، داستانی، مستند و نماهنگ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرده است که این فیلمها در شبکه‌های مجازی به نمایش درآمدند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر