728 x 90

اختتامیه مسابقه فلسطین تنها نیست

اختتامیه مسابقه فلسطین تنها نیست
اختتامیه مسابقه فلسطین تنها نیست

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی دراختتامیه مسابقه «فلسطین تنها نیست» گفت: هر کسی که از آثار نمایشگاه مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» دیدن کرده است به حرف‌های نو و نگاه از دریچه‌های متفاوت و هنرمندانه به مسئله فلسطین اذعان کرده است.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، آیین پایانی مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست»، عصر پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه در قالب پخش تلویزیونی از شبکه افق سیما در آستانه روز جهانی قدس با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

 

 

محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری ، در این برنامه در مورد دلایل پرداخت حوزه هنری به موضوع فلسطین و برپایی بین‌المللی یک مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر گفت: دو رویداد هماهنگ و تقریباً همزمان در سالی که گذشت به صورت سازمان‌یافته شکل گرفت که منجر به تصمیم‌گیری ما برای برپایی این مسابقه شد. یکی از این رویدادها برنامه‌ریزی جسورانه علیه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود که با حمایت مجموعه‌ای از دولت‌مداران غربی به‌خصوص کشور فرانسه انجام شد.

دادمان افزود: همزمان با رویدادهای مذکور با طراحی از پیش تعیین شده و فرصت‌طلبی مذبوحانه یک نقشه آمریکایی-صهیونیستی رونمایی شد که طی آن برای سازش مرحله به مرحله دولت‌های اسلامی-عربی با رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط برنامه‌ریزی شده بود. متأسفانه برخی از دولت‌های کشورهای عربی و اسلامی منطقه از این مسیر استقبال کردند، در حالی‌که خوشبختانه مردم منطقه به همراه روشنفکران و اهالی اندیشه و هنر و طرفداران مظلومین و عدالت‎‌خواهان مانند اقلیت‌های زورگو فکر نمی‌کنند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در ادامه گفت: شکی نداشتیم که مردم انسان‌دوست دنیا از جمله هنرمندان، زورگویی و ظلم آشکار رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را برنمی‌تابند و نسبت به آن واکنش نشان خواهند داد. پیش از این هم حوزه هنری در مرکز هنرهای تجسمی خود سوابق روشنی در برپایی چنین رویدادهایی داشت که این بار هم به همت دوستان ما در این مرکز به ابتکار استاد عزیزمان سید مسعود شجاعی‌طباطبایی، مسابقه‌ای بین‌المللی طراحی شد. این مسابقه به‌نوعی دعوتی بود که در روزهای غیرممکن برای برپایی گردهمایی‌ها، همبستگی‌ جهانی را به نمایش گذارد. دعوت بین‌المللی حوزه هنری با پاسخ و پذیرش از سوی هنرمندان ۶۶ کشور دنیا به همراه هنرمندان کارتون، کاریکاتور و پوستر ایرانی همراه شد که معنا و مفهوم مهمی دارد. جریانی که امروز در مسابقه «فلسطین تنها نیست» خود را نشان داد، جریان هنری بالغ و صاحب سبک است.

دادمان افزود: آنچه شعار این مسابقه بود در عمل خود را نشان داد و به همگان بار دیگر یادآوری کرد که فلسطین تنها نیست. فلسطین یکی از آرمان‌های بزرگ ما است که به جامعه ایرانی محدود نمی‌شود.

وی در پایان گفت: از همه دوستانی که دغدغه فلسطین را دارند دعوت می‌کنم تا به انتشار بیشتر آثار این مسابقه بین‌المللی کمک کنند. چرا که هر کسی که از آثار نمایشگاه مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» دیدن کرده است به حرف‌های نو و نگاه از دریچه‌های متفاوت و هنرمندانه به مسئله فلسطین اذعان کرده است. هر کمکی به بازنشر این آثار، شعار «فلسطین تنها نیست» را عملی‌تر خواهد کرد.

گفتنی است، بیش از ۳۰۰۰ اثر از ۶۶ کشور در مسابقه بین‌المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» شرکت کردند که نمایشگاه گزیده‌ای از این آثار در گالری ابولفضل عالی حوزه هنری در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت. همچنین علاقه‌مندانی که امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند می‌توانند آثار را در فضای مجازی و با مراجعه به سایت «ایران کارتون» تماشا کنند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر