728 x 90

نمایشگاه آثار Gürbüz Dogan با موضوع «گربه»

img
نمایشگاه آثار Gürbüz Dogan با موضوع «گربه»

Gürbüz Dogan، کاتونیست، طراح گرافیک و اهل ترکیه است. او در (ترکیه) در سال 1954 متولد شد. پس از دبیرستان دو سال مهندسی عمران خواند اما به این موضوع علاقه‌ای نداشت. سپس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه Marmara بین سالهای 1975 تا 1979 تحصیل کرد.

پس از فارغ التحصیلی ، مدتی در یک شرکت تبلیغاتی کار کرد. گوربوز در سال 1981 استادیار بخش طراحی گرافیک دانشگاه Marmara  شد. وی مدرک دکتری خود را در سال 1992 دریافت کرد. او در این دانشگاه به تدریس تصویرسازی ، طراحی گرافیک ، طراحی تبلیغات ، استودیوی خلاق و سایر درس‌های مرتبط با هنر پرداخت. گوربوز در سال 2006 شروع به تدریس در دانشگاه خصوصی Yeditepe کرد.

 

 

گوربوز از سال 1977 به هنر کارتون مشغول است و تا کنون برندۀ 71 جایزه شده است. او در مسابقه بین المللی کارتونی

The Yomiuri International Cartoon Competition موفق به دریافت 5 جایزۀ بهترین اثر شد.  او همچنین اولین برنده مسابقات کارتون آیدین دوغان 1984 بود و  بعدها عضو هیئت داوران مسابقه کارتونی آیدین دوغان شد.

گوربوز در بسیاری از نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی شرکت کرده است. وی 34 نمایشگاه انفرادی در کشورهای مختلف مانند ایالات متحده (نیویورک) ، یونان و آلمان داشته است. کاریکاتورها و تصاویر او در روزنامه ها و مجلات مختلف مانند Forbes ، The Atlantic ، The New York Times منتشر شده‌اند. آثار او هشت بار روی جلد روزنامه The New Yorker منتشر شده‌اند، از جمله اثری که در سال 2003 ، به مناسبت دومین سالگرد 11 سپتامبر 2001 خلق کرده بود. چهار دوره از نقاشی‌های او روی جلد نیویورکر مربوط به گربه‌ها میشود.

گوربوز در حال حاضر در بخش طراحی گرافیک دانشکده هنرهای زیبا در Yeditepe تدریس و در Moda Kadıköy (استانبول) با همسر و گربه‌اش زندگی می کند!

می‌توانید هر یکشنبه از ساعت 10 تا 12 صبح و از 2 تا 5 بعد از ظهر، از نمایشگاه "CATS" در ECC از 19 سپتامبر تا 19 دسامبر 2021 ،  دیدن کنید.

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر