728 x 90

برپایی نمایشگاه مجازی آثار پویش نمی‌تونم نفس بکشم در خوزستان

img
برپایی نمایشگاه مجازی آثار پویش نمی‌تونم نفس بکشم در خوزستان
همزمان با افتتاحیه نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «نمی تونم نفس بکشم»در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری، آثار این پویش در کانال رسمی حوزه هنری خوزستان در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد باوی‌زاده، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان، عنوان کرد: پس از افتتاح نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «نمی‌تونم نفس بکشم» به دبیری سیدمسعود شجاعی طباطبایی با حضور جمعی از مدیران حوزه هنری و هنرمندان کاریکاتوریست در گالری عالی حوزه هنری، آثار این پویش در فضای مجازی متعلق به حوزه هنری استان خوزستان منتشر خواهد شد.

وی افزود: حوزه هنری در راستای رسالت خود در مسیر مبارزه با استکبارستیزی و تولید آثار متعهد در اقدامی به موقع و در راستای اعتراض به نژادپرستی پس از وقوع اتفاق تلخ و ناگوار در آمریکا برای جورج فلویید شهروند آمریکایی قدم برداشته و  پویش بین‌المللی «نمی‌توانم نفس بکشم» را به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، راه‌اندازی کرده است.

باوی‌زاده تصریح کرد: هنرمندان عرصه هنر‌های تجسمی در مسیر دادخواهی از مظلومین جهان در مقابل این اتفاق تلخ سکوت نکرده و با هنر خود درد و رنج حاصل از تفکرات دولت آمریکا که همواره دم از حقوق بشر می‌زند را به نمایش گذاشته‌اند.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان عنوان کرد: در این رویداد هنری، ۷۲ اثر با هنرمندی ۴۵ کارتونیست از ۲۷ کشور جهان همچون بلژیک، فرانسه، آلمان، ترکیه، اندونزی، مکزیک، آرژانتین، برزیل، سوریه، مصر، مراکش و ۱۶ کشور دیگر برای برای این پویش طی ۳ روز به دبیرخانه این پویش آثار ارسال کرده‌اند.

شایان ذکر است، این آثار در سایت رسمی حوزه هنری خوزستان به آدرس www.artkhuzestan.ir معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر