728 x 90

نمایشگاه مجازی کارتون های سجاد رافعی

img
نمایشگاه مجازی کارتون های سجاد رافعی

 

سجاد رافعی، طراح و کارتونیست و متولد 1362شوشتر است. وی از سال 1379 فعالیت های هنری خود را آغاز کرد و از همان زمان آثارش را در جشنواره های ملی و بین المللی شرکت داد و برنده جوایز ملی و بین المللی متعددی هم شده است.آثار او در روزنامه ها و کاتالوگ های ایران و کشورهای دیگر نیز چاپ شده اند.

سجاد رافعی،  کارشناسی رشته مهندسی مکانیک را درسال ۱۳۸۴ گرفت و شروع به طراحی دو بعدی و سه بعدی کرد. تحصیلات فنی او کمک زیادی به موفقیت او دراین زمینه و همچنین فعالیت در زمینه طراحی داخلی داشت.البته این رشته به گفته خودش تا مدتی  با روحیات هنری  وی در تناقض قرار گرفته است ولی بعدها با این تناقض کنار می آید.

قابل توجه است ، سجاد رافعی تاکنون موفق به کسب بیش از 40 جایزه از مهمترین جشنواره ها و فستیوال های بین المللی دنیا شده است که از جمله می توان به : جایزه جشنواره گوگلم چین ۲۰۰۸، جایزه اول فستیوال کارتون " بی اچ هیومر" برزیل ۲۰۱۰ ، جایزه سوم جشنواره " ضد جنگ " ایران ۲۰۱۰، جایزه ویژه ۳۰ مین جشنواره آیدین دوگان ترکیه ۲۰۱۳، جایزه سوم فستیوال کارتون زیتون، قبرس ۲۰۱۶، جایزه دوم جشنواره " جامعه ایمن" ایران ۲۰۱۷ و جایزه دوم چهلمین جشنواره بین المللی نصرالدین هوجای ترکیه 2020 اشاره کرد.

شماری از کارتون های این هنرمند در ذیل می آید:

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر