728 x 90

نمایشگاه مجازی داستان‌های دیدنی کامبیز درم بخش

img
نمایشگاه مجازی داستان‌های دیدنی کامبیز درم بخش

مجموعه یا سری سازی موضوعی، یکی از نقطه عطف های کاری کامبیز درم‌بخش کارتونیست و طراح ، است و تاکنون چندین مجموعه از آثارش را با عنوانی مشخص و در باره یک موضوع طبقه بندی کرده است که یکی از این سری کارها «داستان های دیدنی»  او است .

مجموعه کارتون هایی که درم بخش این روزها پیوسته و درلابلای کارهای دیگرش، با عنوان«داستان های دیدنی» در صفحه اینستاگرامش در معرض دید می گذارد، شامل طرح هایی سیاه و سفید اند که  مبتنی بر روایتی  مینی مال و داستانی فشرده شده در خطوط اند که درم بخش هنرمندانه  در هر کدام به بیان موضوع ویژه ای با تکیه بر کنش ها و واکنش های شخصیت هایش می پردازد که انسان امروز با آن درپیرامونش درگیر است.درم بخش در این کارها به طور معمول یک یا دوشخصیت مجوری دارد اما گاهی  شخصیت های داستان های کارتونی درم بخش، حیوان و درخت و پرنده و هر موجود حیات مند دیگر هم هستند اما در نهایت درونمایه و اندیشه طرح شده مخاطب انسانی دارد. نقطه عطف این کارتون ها، روایت مبتنی بر تصویر و بی کلمه اما با بار بصری خاصی است. انگار که کلمات در قالب تصاویر مبتنی بر عناصر هنر کارتون به مخاطب مفاهیم و اندیشه ای را منتقل می کنند که ناشی از قرار گرفتن شخصیت هایش در یک موقعیت عمدتا چالش برانگیز هستند و بیان کننده یک مسأله هستند. همان طور که پیش از این خود درم بخش از عنوان و تعبیر بسیار بجای «فیلم کوتاه کاعذی» برای آنها استفاده کرده است.

قابل توجه است ،کتاب گزیده این قبیل آثار درم بخش در سال 1395با همین عنوان «داستان‌های دیدنی» توسط نشر دنیای اقتصاد با مقدمه دکتر جواد مجابی منتشر شدند.طرح های این کتاب، شامل طرح‌هایی است که در گذشته تحت عنوان «فیلم کوتاه کاغذی» در «نگاه نو» منتشر می‌شد. و فاز دوم این طرح نیز در «همشهری داستان» به چاپ می‌رسید.

 

 شماری از کارتون های دیدنی  کامبیز درم بخش  در ذیل می آید:

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر