728 x 90

طرحی قدیمی از حبیب الله صادقی

طرحی قدیمی از حبیب الله صادقی
طرحی قدیمی از حبیب الله صادقی

یکی دیگر از طرح های تاریخ نگارانه، طرحی از استاد حبیب الله صادقی ، هنرمند نقاش مطرح ، با موضوع دفاع مقدس است که در آن کاریکاتوری از صدام با هواپیماهای اسقاطی اش با شمایلی شبیه موشه دایان ، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی،کشیده است.

به گزارش سایت ایران کارتون ، در بعد از ظهر ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ نیروی هوایی عراق در عملیاتی شبیه به حمله نیروی هوایی اسرائیل که در سال ۱۹۶۷ در جنگ با اعراب، با حمله غافلگیرکننده نیروی هوایی مصر را از کار انداخته بود، به پایگاه‌های هوایی ایران حمله کرد، با این تصور که با این کار، نیروی هوایی ایران را از کار خواهد انداخت. این عملیات موفقیت چندانی برای عراق نداشت و نیروی هوایی ایران آسیب زیادی ندید.

بلافاصله در تاریخ ۱ مهر ۱۳۵۹ عملیات کمان ۹۹ توسط غیورمردان نیروی هوایی انجام شد.، در این عملیات ۲۰۰ هواپیمای جنگنده ایرانی حضور داشتند، که ۱۴۰ فروند از آنها از مرز عبور کردند و اهداف نظامی، فرودگاه‌ها و آشیانه‌های نظامی متعلق به ارتش عراق را در مناطق کرکوک، موصل، رشید، حبانیه، ناصریه، شعیبیه، کوت و المثنی مورد هدف قرار دادند و ۶۰ فروند دیگر نیز کار پشتیبانی را در این عملیات هوایی، انجام می‌دادند.

استاد حبیب الله صادقی دو روز بعد در روزنامه اطلاعات کاریکاتوری از صدام با هواپیماهای اسقاطی اش کشید، بر چشم چپش همچون موشه دایان ( وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) چشم بند مشکی با آرم ستاره داوود خودنمایی می کرد، کراوات صدام هم به شکل پرچم آمریکا بود.

دندان های نیش صدام همچون دراکولا برآمده بود، این طرح خیلی مورد توجه مردم قرار گرفت.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر