728 x 90

حسن موسوی برنده جایزه‌ بزرگ براتیسلاوا ۲۰۱۹

حسن موسوی برنده جایزه‌ بزرگ براتیسلاوا ۲۰۱۹
حسن موسوی برنده جایزه‌ بزرگ براتیسلاوا ۲۰۱۹

حسن موسوی با مشت‌زن جایزه‌ بزرگ براتیسلاوا ۲۰۱۹ را در مشت گرفت.

با اعلان هیات داوران بیست‌وهفتمین دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا کتاب «مشت‌زن» با نویسندگی و تصویرگری حسن موسوی، منتشر شده توسط کتاب‌های طوطی انتشارات فاطمی، جایزه‌ بزرگ این دوسالانه را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تصویرگران ایران، «مشت‌زن» کتابی تصویری است که دنیای پرشور قهرمانی را روایت می‌کند که در تقابل محبت و خشم گرفتارشده است و هرچه او با خشم بیشتری مشت می‌زند دنیایش کوچک‌تر می‌شود تا این‌که دیگر اثری از آدم‌های اطرافش نمی‌ماند، انسان‌دوستی و کنترل خشم و قدرت، پیام مهمی است که تصویرهای متفاوت را به مخاطب یادآوری می‌کند.

این کتاب پیش از این نیز به فهرست کلاغ سفید کتابخانه‌ بین‌المللی مونیخ و نمایشگاه تصویرگری ۲۰۱۸ شارجه راه‌یافته بود.

این دومین بار است که تصویرگران ایرانی موفق به دریافت جایزه‌ بزرگ براتیسلاوا شده اند و پیش ‌از این علیرضا گلدوزیان در سال ۲۰۰۵، آن را دریافت کرده است.

همچنین علی بوذری، تصویرگر ایرانی و هیات‌علمی دانشگاه هنر تهران، امسال برای دومین بار به عنوان عضو هیات‌داوران این دوسالانه همکاری داشت.

دوسالانه‌ تصویرگری براتیسلاوا یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای بین‌المللی تصویرگری کتاب کودک در کنار جایزه‌ هانس کریستین اندرسن، از مهم‌ترین جوایز تصویرگری کتاب‌های کودک و نوجوان است.

این رویداد هنری از سال ۱۹۶۷ میلادی با پشتیبانی یونسکو به عنوان یکی از مهم‌ترین مسابقات تصویرگری جهان زیر نظر دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) هر دو سال یک بار در شهر براتیسلاوا کشور اسلواکی برگزار می‌شود.

هدف مؤسسه BIBIANA و بنیان‌گذاران این دوسالانه فراهم کردن شرایطی برای ارزیابی و گسترش تصویرگری است، بر همین اساس بهترین آثار منتشرشده در دو سال گذشته به نمایش درمی‌آیند و کارشناسان و داوران بین‌المللی از سراسر دنیا از میان این آثار به پنج اثر سیب طلایی اهدا می‌کنند و یک اثر را برای دریافت «جایزه‌ بزرگ» انتخاب می‌کنند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر