728 x 90

برندگان جشنواره کارتون صلح و سلامت

برندگان جشنواره کارتون صلح و سلامت
برندگان جشنواره کارتون صلح و سلامت

ایزابلا کوالسکا از لهستان، احسان چراغی ایرانشاهی از ایران، اسلو بودن بوتیر از کرواسی و بودی هاری و آگوس ویدودو هر دو از اندونزی به عنوان 5 کارتونیست برتر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز انتخاب شدند.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از ایرنا، احمدرضا سهرابی ، دبیر و داور این جشنواره دراین باره گفت : آثار برتر جشنواره با داوری کارلوس آموریم از برزیل، رائد خلیل از سوریه و مسعود سپهر و احمدرضا سهرابی از ایران، به عنوان نفرات برتر این جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

احمدرضا سهرابی ادامه داد: در پی فراخوان این جشنواره در رسانه‌های داخلی و خارجی، ۶۰۱ اثر از ۱۷۱ کارتونیست از ۴۰ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که با انجام مرحله اول گزینش، ۱۲۵ اثر به بخش پایانی و داوری نهایی راه یافت.

وی، با اشاره به کارکردهای جهانی هنر کارتون و کاریکاتور و ظرفیت‌های جهانی کلانشهر شیراز در حوزه‌های مذهبی، تاریخی، گردشگری و فرهنگی تصریح کرد: پیوند این دو می‌تواند دستاوردهای بزرگ جهانی برای شیراز به دنبال داشته باشد.

دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز، ضمن انتقاد از برخی تنگ نظری‌ها و نبود خلاقیت در برخی مدیران فرهنگی اظهار داشت: برای انجام کار فرهنگی اثرگذار باید شهامت و جسارت داشت چرا که با شعار نمی‌توان کار فرهنگی کرد.

نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز با هدف معرفی جهانی کلانشهر شیراز به عنوان شهر دوستدار صلح و سلامت، به همت موسسه خیریه اسلامی شیراز برگزار شد.

قابل توجه است، این جشنواره از برنامه‌های جنبی دومین کنگره بین‌المللی 'سلامت برای صلح' به شمار می رود که قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان ۹۹ به شکل مجازی در شیراز برگزار شود.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر