728 x 90

برگزیدگان کاریکاتور و تصویرسازی تجسمی جوانان

برگزیدگان کاریکاتور و تصویرسازی تجسمی جوانان
برگزیدگان کاریکاتور و تصویرسازی تجسمی جوانان

برگزیدگان و تقدیر شدگان بیست وهفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران ، بعد از پایان کارگاه های سه روزه این جشنواره ، که به صورت آنلاین در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، توسط هیات داوران معرفی شدند.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از سایت روز رنگ ، برگزیدگان جشنواره بیست و هفتم هنرهای تجسمی جوانان ایران  در بخش های کاریکاتور و تصویرسازی به شرح زیر است :

 

بخش کاریکاتور:

 

برگزیده: محمد عباسی (بیرجند، متولد ۱۳۸۰)

تقدیرشدگان: محمد عسگری و محمد راعی

 

بخش تصویرسازی:

 

برگزیده: فرزانه نیشابوری (یزد، متولد ۱۳۷۸)

تقدیرشدگان: شیدا محمدی و ملیکا نیک محمدی

قابل توجه است، هیأت داوران بخش  تصویرسازی بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان شامل : محمدعلی بنی اسدی، پژمان رحیمی زاده و مانلی منوچهری و داروان بخش کاریکاتور هم شامل : بهمن عبدی، کامبیز درمبخش و جواد علیزاده بودند.

دربیانیه هیأت داوران این جشنواره آمده است:

«چراغ بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، این بار نه در استانی خاص که در بسیاری از شهرهای ایران روشن بود. از ۲۳ تا ۲۷ شهریور امسال، جوانان ایران از صبح تا نیمه‌های شب مشغول خلق اثر هنری بودند تا امسال علیرغم ظلمت کرونا، مشعل این قدیمی ترین آوردگاه هنری روشن بماند. جشنواره بیست و هفتم در حالی به پایان رسید که بخاطر شرایط خاص زمانه برگزار شدن آن درست در نقطه مقابل سلامتی شرکت کنندگان قرار گرفته بود. جوانان، این بار با چشم پوشی از حضور در کنار همدیگر که از ارکان مهم این جشنواره است و با حفظ بیشترین فاصله اجتماعی مانع از توقف این واقعه مهم هنری شدند. در چنین شرایطی نام بردن از برندگان این جشنواره، تنها کاستن از اهمیت آن و تقلیل آن به یک مسابقه صرف است.

هیئت داوران بر این باورند، تمامی راه یافتگان به جشنواره در حکم برندگان واقعی آن هستند که در مقابل این خاکستر مرگ کوتاه نیامدند و از طریق فضای مجازی عشق و ایمان خود را به این جشنواره و استادان خود نشان دادند تا ثابت کنند که می‌توان از دل سیاهی شب نور سفید بیرون کشید. نور سفیدی که این بار در شکل یک ماسک می‌درخشید.»

شایان ذکر است، بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از روز بیست و سوم شهریور تا ۲۷ شهریور به همت اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر به دبیری رضوان صادق زاده به صورت آنلاین در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر