728 x 90

کتاب من و خارپشت و عروسکم انیمیشن می‌شود

کتاب من و خارپشت و عروسکم انیمیشن می‌شود
کتاب من و خارپشت و عروسکم انیمیشن می‌شود

 انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» به کارگردانی «امیر سحرخیز» با موضوع فقر و از روی کتابی به همین نام نوشته راضیه دهقانی با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کارگردان انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» اظهار کرد: این انیمیشن به موضوع فقر که در حال حاضر کمتر در آثار ویژه گروه سنی نوجوان به آن پرداخته می‌شود، ساخته خواهد شد.

امیر سحرخیز درباره موضوع مدنظر در انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» توضیح داد: این انیمیشن بر اساس کتابی با همین نام نوشته راضیه دهقان‌سلماسی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته می‌شود و داستان آن درباره دنیای خیالی دختربچه‌ای با عروسک خود و همچنین شخصیت‌هایی غیرواقعی مانند خارپشت و برداشت فانتزی این دختربچه از موضوع فقر است.

وی با اشاره به این‌که کتاب «من و خارپشت و عروسکم» برای مربیان کتابخانه‌های کانون که با کودکان و نوجوانان در ارتباط هستند نوشته شده، افزود: با رشد اجتماعی و اتفاق‌هایی که در این زمینه رخ داده، اکنون نوجوانان می‌توانند مخاطب این کتاب و داستان باشند.

سحرخیز یادآور شد: کتاب «من و خارپشت و عروسکم» مفاهیمی مهم و جدی را بیان می‌کند که کمتر در این سال‌ها در کتاب‌های کودک و نوجوان به آن‌ها پرداخته شده است. تاثیری که این کتاب روی من گذاشت سال‌ها بود تجربه نکرده بودم.

وی درباره تکنیک مورد نظر خود برای ساخت انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم»، گفت: در ساخت این انیمیشن از تکینک ساخت انیمیشن با رایانه و نقاشی دیجیتالی استفاده می‌کنیم.

کارگردان انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» با بیان این‌که فرشید مثقالی تصویرگر کتاب مد نظر است، افزود: برای ساخت تصاویر کار از این تصویرگری هم تأثیر گرفته‌ام.

سحرخیز درباره وفادار بودن انیمیشن مورد نظر به کتاب داستان «من و خارپشت و عروسکم»، تأکید کرد: به داستان وفاداریم ولی به دلیل این‌که باید انیمیشن با مدت زمان ۱۰ دقیقه ساخته شود، داستان را با حفظ مفهوم کار خلاصه‌تر کرده‌ایم.

وی در پایان سخنان خود درباره زمان پایان ساخت انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم»، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال ساخت این اثر را تمام کنیم.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر