728 x 90

برگزاری آنلاین ما کرونا را شکست می‌دهیم

برگزاری آنلاین ما کرونا را شکست می‌دهیم
برگزاری آنلاین ما کرونا را شکست می‌دهیم

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی از احتمال برپایی مراسم آنلاین یا مجازی برای اختتامیه مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» خبر داد.

به گزارش سایت ایران کارتون، سیدمسعود شجاعی طباطبایی ، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیرمسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» درباره برپایی مراسم پایانی و نمایشگاه آثار این مسابقه گفت: از آنجایی که وزارت بهداشت یکی از حامیان این مسابقه است، قرار است برنامه‌های مراسم پایانی و برپایی نمایشگاه ازسوی آنها اطلاع‌رسانی شود چون قرار است وزیر بهداشت در مراسم پایانی حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: البته ما در تلاش هستیم که اجازه برگزاری آنلاین مراسم اختتامیه این مسابقه را بگیریم چون با توجه به شرایط موجود ناشی از شیوع کرونا و زمان زیادی نیز از مسابقه گذشته است، احتمال می‌دهیم مراسم پایانی و اعطای جوایز به صورت مجازی برگزار شود. برای این منظور نیز با داوران ایرانی و خارجی مصاحبه انجام شده که با زیرنویس همراه است.

شجاعی طباطبایی با اشاره به اینکه تندیس، کتاب، جوایز و الواح تقدیر آماده است، بیان کرد: کتاب نمایشگاه در ۳۲۰ صفحه با مقدمه وزیر بهداشت به شکل نفیس به چاپ رسیده است. این کتاب برای فینالیست ها پست می شود و برای سایر شرکت کنندگان به شکل فایل الکترونیکی ارسال می گردد.

برگزاری نمایشگاه آثار در چند گالری

شجاعی با بیان اینکه نمایشگاه آثار این مسابقه در چندین گالری در سطح شهر برگزار خواهد شد، اظهار کرد: تصمیم داریم همه ۳۸۸ اثری که برای مسابقه مورد قبول بودند را به نمایش بگذاریم؛ همچنان که بخشی از این آثار در پیاده‌راه میدان ولیعصر (عج) و فرهنگسرای اندیشه به نمایش درآمد. همچنین آثار در مراکز استان‌ها نیز به نمایش در آمده و درخواهد آمد که اولین نمایشگاه مجازی آن دراستان هرمزگان برگزار شده است.

دبیر مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» درباره برگزیدگان این مسابقه نیز گفت: به سه نفر برگزیده اول و دوم و سومبه ترتیب ۱۵۰۰ یورو،۱۰۰۰ ی،رو و ۵۰۰ یورو، تندیس و لوح تقدیر و به ۷ نفر از هنرمندان ایرانی نیز جایزه ویژه شامل جایزه نقدی دو میلیون تومانی به همراه یادمان تقدیر تعلق می‌گیرد. جایزه ویژه برای هنرمندان ایرانی از این جهت در نظر گرفته می‌شود که همیشه تعداد هنرمندان ایرانی بیشتر از خارجی‌ها است و به همین دلیل همیشه برای این هنرمندان، امتیاز ویژه‌ای قائل هستیم.

کشورهای رکورددار ارائه اثر به جشنواره کدامند؟

به گفته وی، کشورهای ایران، ترکیه، چین، هندوستان و اندونزی بیشترین میزان اثر و حضور را در این مسابقه داشتند. ۴۳۶ هنرمند ایرانی، ۸۲ هنرمند ترکیه‌ای، ۷۲ هنرمند چینی، ۷۵ هنرمند هندی، ۷۰ هنرمند اندونزیایی، ۴۸ هنرمند برزیلی، ۳۰ هنرمند روسی، ۲۶ هنرمند صربستانی و ۲۵ هنرمند اوکراینی در مسابقه شرکت کردند.

نمایشگاه مجازی کارتون‌های مسابقه «ما کرونا را شکست می‌دهیم» در سایت ایران کارتون به نمایش درآمد و علاوه‌بر آن، آثار در صفحه مجازی مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر نیز نمایش داده شد. تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۲۲۵ هزار بار از گالری آثار در سایت ایران کارتون بازدید شده است.

شایان ذکر است ، مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» به همت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری نهادهای مختلفی مانند اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، شبکه اجتماعی آی گپ، بنیاد فرهنگی روایت فتح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر