728 x 90

دبیر مسابقه کارتون کرونا از اتمام داوری تا پایان هفته خبر داد

دبیر مسابقه کارتون کرونا از اتمام داوری تا پایان هفته خبر داد
دبیر مسابقه کارتون کرونا از اتمام داوری تا پایان هفته خبر داد

سیدمسعود شجاعی طباطبایی، دبیر و یکی از داوران مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور ما کرونا را شکست می دهیم، از اتمام کار داوران خارجی و نهایی شدن آراء داوران ایرانی این مسابقه تا پایان این هفته خبر داد.

به گزارش سایت ایران کارتون ، سید مسعود شجاعی طباطبایی ، با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج در باره آخرین وضعیت داوری این مسابقه گفت: همانطور که پیش از این هم اعلام شده، ۴۲۰۰ اثر از ۸۸ کشور در این رقابت حضور دارند که سهم ایران با ۴۳۶ هنرمند بیش از همه است و ترکیه ۸۲، چین ۷۲ ، هند  ۷۵ ، اندونزی با ۷۰ ، برزیل با ۴۸، روسیه با ۳۰، صربستان با ۲۶ و اوکراین با ۲۵ هنرمند در رتبه های بعدی بیشترین شرکت کننده قرار گرفته اند.

وی افزود: تا کنون چهار داور خارجی این رقابت بین المللی شامل اری اوزبک از ترکیه، لیوی وانگ از چین، نیکلاو ورونتسوف از روسیه و مارسیو لیته از برزیل، آرائ خود را اعلام کرده اند و  چهار داور ایرانی که شامل بهرام عظیمی، محمدحسین نیرومند، خودم و نماینده دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می شود، تا پایان این هفته نتایج نهایی قضاوت خود را اعلام خواهند کرد.

طباطبایی در مورد زمان و نحوه برگزاری اختتامیه این مسابقه اظهار داشت: زمان اختتامیه هنوز مشخص نیست و بعد از چاپ کتاب جشنواره مشخص خواهد شد. گرچه با توجه به شرایط بوجود آمده، از برگزاری حضوری مراسم اختتامیه منصرف شده ایم و آن را به صورت آنلاین اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا کنون تعدادی از داوران ما فیلم خود حاوی نظرات شان درباره این رویداد را برای استفاده در اختتامیه ارسال کرده اند. در مدت زمانی که کارهای آماده سازی کتاب پیش می رود ما مقدمات اختتامیه آنلاین را هم فراهم خواهیم کرد و تصمیم داریم که  ساعتی را اعلام کنیم که همه در جهان امکان تماشای آن را داشته باشند.

مسعود شجاعی طباطبایی، در باره تعداد آثاری که به کتاب راه خواهند یافت گفت: در کتاب 300 اثر به عنوان آثار منتخب چاپ خواهند شد.

شایان ذکر است فراخوان مسابقه ما کرونا را شکست می دهیم در 13 اسفندماه 1398 منتشر شد و هنرمندان حدود 40 روز فرصت داشتند که آثارشان را برای آن ارسال کنند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر