728 x 90

گفته های هیبت احمدی در باره آثارش در فلسطین تنها نیست

گفته های هیبت احمدی در باره آثارش در فلسطین تنها نیست
گفته های هیبت احمدی در باره آثارش در فلسطین تنها نیست

هیبت احمدی، کارتونیست، که با آثارش در مسابقه  و نمایشگاه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» حضور دارد ، در گفتگویی با خبرگزاری میزان به اظهار نظر درباره این رویداد و آثاری که از وی دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است پرداخت.

به گزارش سایت ایران کارتون، هیبت احمدی، کارتونیست ، با اشاره به اینکه هنرمند به واسطه کارهایش پیام خود را منتقل می کند به بحث مقاومت پرداخت و گفت: مقاومت نیز مفهومی کلی و گسترده است و انقلاب و سایر مصادیق مقاومت در برابر ظلم را در بر می‌گیرد و می‌تواند در هنر نیز به همین گستردگی مطرح شود.

احمدی با اشاره به اینکه سه اثر با موضوع فلسطین به نمایشگاه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» ارسال کرده است، گفت: من برای این نمایشگاه سه اثر فرستاده ام که یکی از آن‌ها درباره کودک کشی یهودیان است. دیگری سربازی یهودی را به تصویر می‌کشد که غرق در خون است و در همان قاب گلی هم در خانه روییده و رشد کرده است که من به منزله نماد مقاومت و خون شهدا آن را در نظر داشته ام.

 

اثر هیبت احمدی در مسابقه و نمایشگاه فلسطین تنها نیست

 

این کارتونیست جوان در همین راستا ابراز کرد: اثر سوم نیز شامل تصویری از انسان‌های مختلف است که هر یک در حال ریختن سطل آبی هستند که سربازان را با خود می‌برد.

 

این اثر برگرفته از این پیام «امام خمینی (ره)» است که اگر هر ایرانی یک سطل آب بریزد سربازان صهیونیستی را غرق خواهد کرد بر گرفته شده است.

وی درباره برگزاری رویداد‌های جشنواره‌ای همچون نمایشگاه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» در شرایط کرونا نیز عنوان کرد: کرونا ماجرایی است که باید نظام پزشکی و مسئولان برای آن تدابیر جدی بیندیشند، اما در همین شرایط نباید هنر را تعطیل کرد و خوشبختانه نمایشگاه‌های مجازی در این یکسال و چند ماهه برگزار شد و هنرمندان فعال بودند.

احمدی در همین رابطه بیان کرد: به نظرم باید تدابیری اندیشیده شود که وقتی کرونا شدت می‌گیرد، الزام برای برگزاری امر هنری نباشد، اما در شرایط عادی می‌توان از هنر هنرمندان تجسمی و سایر رشته‌ها بهره برد. اتفاقا هنر‌های تجسمی بیشتر از سایر رشته‌های هنری مثل هنر‌های نمایشی و سینما می‌تواند با فضای مجازی هماهنگ و در آن دیده شود.

این کارتونیست جوان با بیان پیشنهاداتی برای نشر فرهنگ و هنر مقاومت گفت: قطعا هنرمند می‌تواند همواره درباره کارهایش حرف بزند و اساسا باید به واسطه کارهایش حرف بزند و پیام خود را منتقل کند. مقاومت نیز مفهومی کلی و گسترده است و انقلاب و سایر مصادیق مقاومت در برابر ظلم را در بر می‌گیرد و می‌تواند در هنر نیز به همین گستردگی مطرح شود.

احمدی درباره علت استقبال شرکت ۳۰۰۰ اثر از ۶۶ کشور جهان و استقبال از نمایشگاه «فلسطین تنها نیست» عنوان کرد: متاسفانه این روز‌ها ظلم در دنیا زیاد شده است و مظلومان هم بسیار هستند. به نظرم هنرمندان وظیفه دارند به آن اشاره کنند. فلسطین هم یکی از نمونه‌های بارز مظلومیت است. قطعا همه کشور‌ها ستم علیه مردم این کشور را می‌بینند و هنرمندانشان نیز از جریان مبارزه علیه رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند. این حضور نیز به دلیل همین دادخواهی است.

وی درباره فعالیت خود در دوران کرونا بیان کرد: در این ایام پرکارتر شده ام و اتفاقا فکر می‌کنم بحران کرونا برای برخی از رشته‌های هنری از این جهت که فرصتی برای تامل و خلق اثر را فراهم می‌کند، یک فرصت بوده است.

قابل توجه است، هیبت احمدی دارای مدرک کارشناسی ارشد گرافیک است و رشته کاریکاتور را به صورت تجربی و حرفه‌ای در ۱۵ سال اخیر دنبال کرده است. وی سابقه کسب رتبه اول در جشنواره هنر جوان حوزه هنری و برخی دیگر از جشنواره‌های معتبر داخلی و بین المللی را در کارنامه کاری خود دارد.

نمایشگاه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری در حال برگزاری است. این رویداد در آستانه روز قدس با شرکت ۳۰۰۰ اثراز سوی هنرمندان ۶۶ کشور دنیا برگزار شده است.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر