728 x 90

هنرمندان تجسمی به تهران می‌روند

هنرمندان تجسمی به تهران می‌روند
هنرمندان تجسمی به تهران می‌روند

مدیرکل هنرهای تجسمی خبر از برپایی دوازدهمین جشنواره­ هنرهای تجسمی فجر در نمایشگاه بین‌المللی داد و همچینین اعلام کرد که پوستر فراخوان جشنواره، برای اطلاع‌رسانی عمومی منتشر شده ­است.

هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس دوازدهمین ‌جشنواره هنرهای تجسمی فجر)، در خصوص مکان برگزاری این دوره از جشنواره گفت: دوازدهمین دوره جشنواره این امکان را می­‌دهد تا تمام عرصه‌‌های هنرهای تجسمی با همه گستردگی که در فرم و محتوای خود دارند گرد هم جمع ‌شوند. این گردهم‌آیی که در سال­‌های اخیر به لحاظ ساختاری وسیع­‌تر نیز شده است، نیازمند فضایی برای برپایی بود که ‌پاسخ­گوی تنوع، خلاقیت و رویکردهای جشنواره باشد.‌وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار تلاش کردیم که فضای برپایی جشنواره را از آن مکان­‌های همیشگی خارج کنیم تا امکان معرفی ظرفیت­‌های هنرهای تجسمی جلوه­ بیشتری پیدا کند و برای همین، با رایزنی‌های متعدد، توانستیم این دوره ‌از جشنواره را به نمایشگاه بین‌­المللی ببریم. به نظر می‌‌رسد با توجه به درخواست­‌های مکرر هنرمندان در سال گذشته برای استفاده از ظرفیت نمایشگاه بین‌المللی تهران، امسال به این آرزوی دیرینه نزدیک شدیم.
مظفری با بیان اینکه این دوره از جشنواره ۲۳ تا ۳۰ بهمن ­ماه در نمایشگاه بین‌­المللی به صورت متمرکز در تمام بخش­‌ها برپا ‌می­‌شود، گفت: بخش مسابقه­ طوبای زرین، بخش چارسوی هنر با حضور تعدادی از گالری­‌ها و بخش کیوریتال در مجموعه نمایشگاه بین­‌المللی برپا می‌­شود و بسیاری از هنرمندان تجسمی در کنار یکدیگر قرار می­‌گیرند.
مدیرکل هنرهای تجسمی در ادامه اظهار کرد: امیدواریم این تجربه­ نو بتواند مسیرهای جدید و مخاطبان تازه­‌ای را نیز به دامنه وسیع هنرهای تجسمی کشور اضافه کند. آنچه برای ما در انتخاب محل جدید نمایشگاه مهم بود، توجه به ‌این مسأله بود که وقتی در فراخوان جشنواره از امکان گفتگوی هنرها صحبت می­‌کنیم، در عمل نیز بتوانیم اولاً مکانی را فراهم کنیم ‌که همه این هنرها در کنار هم دیده شوند و مخاطب نیز بتواند تمام جشنواره و طیفی از آثار هنرمندان جوان و استادان و پیشکسوتان را با یک مرور از نظر بگذراند و همچنین بتوانیم از ‌امکانات فضایی خاص نمایشگاه نیز، ره­‌آوردهای جدیدی برای هنرمندان داشته باشیم. دوم اینکه ظرفیت هنرهای تجسمی را به بخش صنعت و تجارت کشور پیوند بدهیم.
مظفری گفت: از سال گذشته تلاش کردیم رابطه بین هنرهای تجسمی و اقتصاد هنر را در باغ موزه قصر با برگزاری آرت فر چارسوی هنر بیش از گذشته فراهم کنیم. امسال هم همزمان با جشنواره، نمایشگاه‌­های گردشگری و هتلداری و همچنین طلا و جواهر می­‌تواند ظرفیت تازه­‌ای را در رابطه هنرهای تجسمی با بخش صنعت کشور فراهم کند. یکی از نکاتی که برای ما حائز اهمیت است اینکه در طول سال در نمایشگاه بین‌­المللی نمایشگاه­‌های صنعتی متعددی برگزار می­‌شود و این فضای خوبی برای طراحی و بسته بندی و بهره گیری از هنرهای تجسمی در صنعت را ایجاد می­‌کند. ‌
در پایان گفتنی است مدیر هنری این رویداد کیانوش غریب‌پور است که هویت بصری این رویداد و پوستر فراخوان جشنواره را طراحی کرده ­است.
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با ریاست هادی مظفری، به دبیری ابراهیم حقیقی، دبیر هنری جمال عرب‌زاده و دبیر اجرایی عبدالرحیم ‌سیاهکارزاده ۲۳ تا ۳۰ بهمن ماه ۹۸ برگزار می‌­شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر