728 x 90

بیانیه نمایندگان مجلس به حمایت مکرون از کاریکاتوریست های هتاک

بیانیه نمایندگان مجلس به حمایت مکرون از کاریکاتوریست های هتاک
بیانیه نمایندگان مجلس به حمایت مکرون از کاریکاتوریست های هتاک

بیش از ۲۴۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای اظهارات رئیس جمهور فرانسه در هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام(ص) را محکوم کردند.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از مشرق، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

همه دنیا در روزهای اخیر شاهد آن بودند که دولت فرانسه چگونه با حمایت از عمل ضد انسانی یکی از نشریات این کشور در توهین وقیحانه به ساحت مقدس فخر عالم پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) ماهیت اهریمنی خود را اثبات کرد.

دشمنی سران کفر با پیام روشنی بخش اسلام سابقه دیرینه دارد. کافران همواره برای پوشاندن ضعف و زبونی و حقارت خود در برابر پیام روشن و رهایی بخش پیامبران الهی از شیوه نخ نمای تمسخر استفاده می کردند.

این فاجعه نتیجه فاحش تفکر به اصطلاح مدرنی است که سال ها است دولتمردان فرانسوی را تحت سیطره خود قرار داده و برای آنان ارمغانی جز شنیع تر شدن جوامع غیرانسانی نداشته است.

بی گمان چنین رفتارهایی که به بهانه آزادی بیان انجام می شود خود بزرگ ترین ظلم به آزادی بیان است. کدام فطرت سلیمی می پذیرد که با مستمسک آزادی بیان از توهین به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان عالم دفاع شود.

البته حقیقت امرآن است که دل رئیس جمهور فرانسه به حال آزادی بیان نسوخته است بلکه این جسارت و گستاخی ها بخشی از یک نقشه بزرگ تر در جهت کند کردن روند پرشتاب اسلام گرایی مردم فرانسه است که این دولت را شدیدا به وحشت انداخته و او را واداشته به سوی خوی دوران سیاه استعمارگرایی بازگرداند و چنین جنایتی را رقم بزند.

فشارهای شدید این روزها از سوی دولت فرانسه بر مسلمانان این کشور وارد می شود در همین راستا است اما مکر خدای محمد (ص) بسیار بالاتر از مکر رئیس جمهور فرانسه است و مکرون و اضدادش دیر یا زود نتیجه عملی این نوع سیاست ورزی را مشاهده خواهند کرد.

ما نمایندگان ملت مومن و سرافراز ایران اسلامی همراه با موحدان، عدالت طلبان و آحاد مسلمانان جهان اقدامات شنیع و رذیلانه سران کشور فرانسه به خصوص نخست وزیر نادان آن کشور را شدیدا محکوم می کنیم، غیرت دینی مسلمانان سراسر جهان اجازه نخواهد داد جریان های باطل، انسان ستیز و ضد اسلام جریان توهین به پیامبر خوبی ها را عادی سازی کند و از این طریق مانع شنیده شدن صدای حق در سراسر جهان شوند.

مسلمانان جهان متحد با یکدیگر علیه جریان کفر جهانی خواهند ایستاد و پیام نجات بخش پیامبر اسلام را در جهان طنین انداز خواهند کرد.»

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رئیس جمهور فرانسه در توئیتی به زبان عربی دوباره از اظهارات اسلام ستیزانه در این کشور دفاع کرده و در گذشته نیز، توهین به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) را آزادی بیان تعبیر کرده بود، این بار نیز با دفاع از کاریکاتور موهنی که چند روز پیش در یک نشریه فرانسوی منتشر شده بود در پیامی توئیتری نوشت: هیچ چیز نمی‌تواند ما را وادار به عقب نشینی کند. ما با توجه روح صلح، به همه تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم. ما هرگز گفتمان کینه توزی و نفرت را قبول نداریم و از بحث منطقی دفاع می‌کنیم. ما همیشه در کنار کرامت انسانی و ارزش‌های جهانی خواهیم ایستاد.

 گفتنی است رئیس جمهور فرانسه به تازگی در سخنانی اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

 در پی این اظهارات امانوئل ماکرون، هشتگ «تحریم کالا‌های فرانسوی» در کشور‌های عربی به ترند اول تبدیل شد و بسیاری استفاده از این کالا‌ها را ممنوع کردند.

براساس این گزارش ، عمران خان، نخست وزیر پاکستان، اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در باره انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه پیامبر اسلام را موجب جریحه دار شدن احساسات مسلمان جهان دانست و تاکید کرد: چنین سخنانی باعث تشدید اسلام هراسی و فضاسازی برای افراط گرایان خواهد شد.

همچنین «مرزوق الغانم» رییس پارلمان کویت اقدام برخی از روزنامه‌های فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن حضرت محمد (ص) را محکوم کرد و از دولت کشورش خواست که اهانت‌های عمدی را که به ارکان دین مبین اسلام و مقدسات مسلمانان صورت می‌گیرد، محکوم کند.

 محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن  نیز خواستار تحرک رسمی و مردمی علیه اهانت فرانسه علیه اسلام و پیامبر بزرگ اسلام (ص) شد.وی در صفحه توئیتری خود نوشت: نخستین اقدام کشور‌های مسلمان باید احضار سفیران و هیئت‌های دیپلماتیک و اخراج سفرای فرانسه از کشورشان باشد.او در ادامه تصریح کرد: باید اقدامی مردمی با حضور گسترده در مراسم میلادی پیامبر بزرگ اسلام آغاز شود و این اقدام بیانگر پیام مقابله با اظهارات مکرون است.

علاوه براین صد‌ها تظاهرکننده شامگاه شنبه،سوم آبان ماه ، در برابر مقر سفیر فرانسه در فلسطین اشغالی برای محکوم کردن سخنان امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره کاریکاتور‌های حضرت محمد (ص) تظاهرات کردند.

همچنین تظاهرکنندگان خشمگین در نوارغزه عکس‌های رئیس جمهور فرانسه را آتش زدند. یک تیم خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اعلام کرد تظاهر کنندگان -که چهره برخی از آن‌ها با ماسک بهداشتی پوشیده بود- در حالی که شعار نوشته‌هایی به زبان عربی در دفاع از حضرت محمد (ص)، پیامبر اسلام به همراه داشتند، بعد از نماز مغرب در یافا، شهری در کنار تل آویو که اکثریت جمعیت آن را عرب‌ها تشکیل می‌دهند، به تجمعی اعتراضی دست زدند.

امین بخاری، یکی از تظاهرکنندگان در حالی که رئیس جمهور فرانسه را به حمایت از ”راست گرایان افراطی“ متهم می‌کرد، گفت پیامبر ”مقدس‌ترین شخصیت اسلام است و کسی که به او توهین کند، به همه افراد یک امت توهین کرده است“.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر