728 x 90

کتاب سال تصویرگری مذهبی در آستانه انتشار

کتاب سال تصویرگری مذهبی در آستانه انتشار
کتاب سال تصویرگری مذهبی در آستانه انتشار

کتاب سال تصویرگری مذهبی، که مجموعه‌ای شامل آثار تصویرگری با موضوعات مذهبی سه نسل از هنرمندان تصویرگر است ، در قطع وزیری آماده شده و قرار است از سوی حوزه هنری منتشر شود.

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، مدیرمرکزهنرهای تجسمی حوزه هنری و هنرمند کارتونیست وتصویرگر، ضمن اعلام این خبر در بخشی از گفتگوی مفصلی که 14 مرداد با روزنامه جوان پیرامون ظرفیت هنر تصویرگری و گرافیک در پرداخت به واقعه غذیر خم کرده است ، به قابلیت و ظرفیت بالای هنر تصویرگری در پرداخت به موضوعات مذهبی از جمله غدیر خم اشاره و خاطر نشان کرد: به طور قطع ، می‌توان از هنر‌های تجسمی برای بیان غدیر استفاده کرد و فکرمی‌کنم این اتفاق بیشتر درحوزه هنر تصویرگری و تصویر‌سازی می‌تواند اتفاق بیفتد، زیرا این هنر به طورمستقیم با همه مردم جهان ارتباط برقرار می‌کند.

شجاعی طباطبایی دراین باره ادامه داد : اتفاق خوبی که در این زمینه افتاده، تدوین کتاب سال تصویر‌گری مذهبی است. این کتاب در آستانه چاپ قرار داد و فکر می‌کنم تا یک ماه آینده آماده چاپ شود.

مدیرمرکزهنرهای تجسمی حوزه هنری به بیان توضیحاتی درباره کتاب یاد شده پرداخت و گفت : کتاب سال تصویرگری مذهبی، مجموعه‌ای از سه نسل از هنرمندان را در خود دارد. نسل اول که هنرمندان پیشکسوت هستند، نسل دوم اساتید بنام و میانسال هستند و نسل سوم هنرمندان جوان هستند. ما در این کتاب حدود دو تا چهارصفحه را به آثار اساتید پیشکسوت اختصاص داده‌ایم، به همین میزان هم به اساتید بنام و میانسال اختصاص یافته و مابقی در اختیارهنرمندان جوان است.

وی دراین باره افزود : این کتاب در قطع وزیری آماده شده و قرار است از سوی حوزه هنری منتشرشود و امیدوارم درسال‌های آینده نیز استمرار داشته باشد. ابتکاری که در این کتاب شده این است که در کنار اسم هنرمند، آدرس ایمیل وی نیزمنتشر شده که اگر مجموعه‌ای بخواهد اثر را خریداری کند، بتواند با هنرمند آن ارتباط برقرار کند تا در این شرایط کرونایی کمکی برای هنرمندان باشد.

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر