728 x 90

آلن منکن برای انیمیشن طلسم شده آهنگ می‌سازد

آلن منکن برای انیمیشن طلسم شده آهنگ می‌سازد
آلن منکن برای انیمیشن طلسم شده آهنگ می‌سازد

آلن منکن آهنگساز اسکاری فیلم‌هایی چون «علاءالدین» قرار است موسیقی انیمیشن «طلسم شده» را بسازد.

به گزارش سایت ایران کارتون، خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی آورده است " آلن منکن سازنده موسیقی فیلم‌هایی مانند «علاء‌الدین» برای انیمیشن «طلسم شده» موسیقی متن می‌سازد.

آلن منکن که برای خلق موسیقی آثار کلاسیکی چون «زیر دریا» و «مهمان ما باش» شناخته می‌شود برای ساخت موسیقی متن انیمیشن «طلسم شده» انتخاب شده است. این انیمیشن که احتمالاً نامش هم تغییر خواهد کرد درباره دختر بچه‌ای است که باید طلسمی را بشکند که پادشاهی‌اش را به دو قسمت کرده است.

منکن سازنده موسیقی متن فیلم‌های فراموش نشدنی مانند «پری دریایی کوچک»، «دیو و دلبر»، «علاء‌الدین»، «گوژپشت نوتردام»، «پوکانتاس»، «هرکول» و… است. اساساً می‌توان گفت او سازنده موسیقی تقریباً همه انیمیشن‌های دیزنی در دوران رنسانس آن بوده است.

استخدام این آهنگساز خبر خوبی برای کمپانی «اسکای‌دنس انیمیشن» است که از سال ۲۰۱۹ جان لسِتر را به عنوان رییس اجرایی خود انتخاب کرد. لستر یکی از چهره‌های شاخص در انیمیشن است که پیکسار و دیزنی انیمیشن را دهه‌ها پیش برد.

منکن که هشت جایزه اسکار در کارنامه‌اش دارد با همراهی ترانه‌سرا و همکار تقریباً دایمی‌اش گلن اسلیتر و کریس مونتان تهیه کننده موسیقی برای فیلم‌هایی چون «پری دریایی کوچک» و «یخ زده» به این پروژه پیوسته است.

این فیلم بلند انیمیشن را ویکی جنسون کارگردان «شرک» کارگردانی می‌کند. داستان فیلم توسط لورن هانک و الیزابت مارتین نویسنده «مولان» نوشته شده است. لیندا وولورتون نویسنده «دیو و دلبر» نیز از دیگر نویسندگان فیلمنامه این انیمیشن است.

آلن مِنکِن ۷۰ ساله آهنگساز و پیانیست برنده ۸ جایزه اسکار است. منکن شهرت فراوانی برای نگارش موسیقی برای انیمیشن دارد و برای بسیاری از برجسته‌ترین آثار هالیوودی در این زمینه موسیقی ساخته است. وی پس از آلفرد نیومن (برنده ۹ جایزه اسکار) بیش از هر آهنگساز دیگری در بخش موسیقی شامل موسیقی متن و ترانه فیلم، اسکار برده است.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر