728 x 90

جمال رحمتی : قرنطینه برای هنرمندان تجسمی فرصت است نه تهدید

جمال رحمتی : قرنطینه برای هنرمندان تجسمی فرصت است نه تهدید
جمال رحمتی : قرنطینه برای هنرمندان تجسمی فرصت است نه تهدید

جمال رحمتی، هنرمند کارتونیست، کاریکاتوریست و فیلمساز، معتقد است هنرمندان تجسمی در قرنطینه برای خلق آثارشان فرصت خوبی به دست آوردند اما از نظربحث کسب درآمد مطمئناً به مشکلات عدیده‌ای برخوردند.

به گزارش سایت ایران کارتون ، جمال رحمتی درباره شرایطی که قرنطینه و کرونا برای هنرمندان تجسمی ایجاد کرده است، به خبرنگار مهر گفت: هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی معمولاً برای اجرای کارهای خود به خلوت نیاز دارند و از این نظر، شرایط قرنطینه خانگی سبب شد تا بسیاری از هنرمندان برای اجرای کارهای جدید خود وقت بگذارند. از طرف دیگر برخی هنرمندان که باید کارهای خود را به شکل گروهی و تیمی اجرا می‌کردند یا به مباحث آموزش هنر می‌پرداختند، با مشکل و اختلال در کارهای شان مواجه شدند.
وی افزود: به عنوان کسی که در دانشگاه نیز تدریس می‌کنم به جرأت می‌توانم بگویم که تدریس غیرحضوری درس‌های عملی اصلاً معادل کار در کلاس نیست و مشکلات بسیاری برای هنرجو و استاد در پی دارد.
این هنرمند انیماتورو کارتونیست، به فرصت‌های مجازی که در شرایط قرنطینه برای هنرمندان ایجاد شد، اشاره کرد و توضیح داد: فضای مجازی برای من نوعی فرصت بود، چراکه یکی از حوزه‌های کاری من یعنی انیمیشن، در انتشار، وابستگی زیادی به فضای مجازی دارد. از طرف دیگر من از صفر تا صد خیلی از کارهایم را خودم انجام می‌دهم به همین دلیل کار من دچار اختلال نشد.
جمال رحمتی ، که درایام تعطیلات نوروزی و قرنطینه، مجموعه انیمیشن «هفت‌خوان کرونایی» را تهیه و تولید کرد، بیان کرد: چالش کرونا و قرنطینه از نظر من، برای بخشی از هنرمندان تجسمی که کارشان فرم و شکلی کلاسیک داشت و با همان مناسبات قدیمی اجرا می‌شد، هم اختلالاتی را به‌ وجود آورد.
این هنرمند کاریکاتوریست با تاکید بر اینکه «کرونا» برای هنرمندان بیشتر فرصت بود تا تهدید، درعین حال گفت: درست است که بسیاری از هنرمندان هنرهای تجسمی از جمله نقاش‌ها، طراح‌ها،کاریکاتوریست‌ها و … برای خلق آثارشان فرصت خوبی در قرنطینه به دست آوردند اما از نظربحث کسب درآمد مطمئناً به مشکلات عدیده‌ای برخوردند.
رحمتی درپایان درباره فعالیت جدید خود نیز گفت: در حال حاضر، در حال برگزاری کارگاه‌ها و ورک‌شاپ‌های مجازی کارتون و کاریکاتور هستم که با یک موضوع مشترک انجام می‌شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر