728 x 90

نمایشگاه مجازی کارتون های مارسلو چامورو

img
نمایشگاه مجازی کارتون های مارسلو چامورو

مارسلو چامورو، کارتونیست و تصویرگر اکوادوری، متولد23 ژانویه در سان گابریل اکوادور است. او دوران متوسطه را در مؤسسه برتر هنرهای پلاستیکی دانیل ریز (سان آنتونیو دی ایبارا) و تحصیلات عالی اش را در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه مرکزی معماری اکوادور گذراند. مارسلو چامورو ، تاکنون در نمایشگاهها، جشنواره ها و مسابقه های جهانی کارتون با آثارش حضور داشته و جوایز ارزشمندی هم کسب کرده است.

مارسلو چامورو، بسان اکثر کارتونیست های جدی و متعهد، به مسائل و معضلات زیست محیطی، اجتماعی و سیاسی می پردازد. تأثیر مخرب شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و در کل تکنولوژی بر زندگی بشر امروز، مسائل محیط زیستی چون گرمای زمین و انواع آلودگی ها و چالش های سیاسی که انسان و جوامع و در کل جهان امورز با آن درگیر هستند و در یکی دو سال اخیر همه گیری کوید 19 با انواع تاثیراتی که بر زندگی امروز گذاشته است از جمله موضوعات عمده آثار این هنرمند اکوادوری هستند.

کارتون های این هنرمند از نظر فنی و هنری هم، از هر لحاظ که بنگری به نحو شایسته و هنرمندانه ای اجرا شده و در استفاده از رنگ، خطوط ، اشکال و احجام هندسی به طرزی بسیار ظریف عمل کرده است. ایده های کارهایش بسیار ظریف ،خلاقانه و پرمحتوا است و با زبان تصویر، عمیق ترین و پیچیده ترین مسائل را به شکل ساده ای بیان کرده است.از نطر تکنیک، فرم، ساختار و بیان بصری در سطحی عالی است و کارهایش سرشار از محتوا بوده و در انتقال مفهوم در عین سادگی شگفت انگیز عمل کرده است.

مارسلو چامورو، با طنز نهفته در آثارش به ما یادآوری می کند که باید تاریخ را نجات دهیم و حافظه را فراموش نکنیم و از تکرار اشتباهات مشابه جلوگیری کنیم و با قاطعیت در مورد وقایع حاکم بر سرنوشت جهان قضاوت کنیم.

 

شماری از کارتون های مارسلو چامورو در ذیل می آید :

 

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر