728 x 90

افتتاح نمایشگاه کاریکاتور یک نه بزرگ در کرمانشاه

img
افتتاح نمایشگاه کاریکاتور یک نه بزرگ در کرمانشاه

نمایشگاه مجازی یک نه بزرگ (A BIG NO) شامل 27 اثر تولید شده توسط کارتونیست های کشوری از امروز ۲۸ تیرماه ۹۹ افتتاح شد و به مدت یک ماه در فضای مجازی و سایت ها در معرض دید علاقمندان قرارخواهد گرفت.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از واحد خبر حوزه هنری کرمانشاه ، فخرالدین دوست محمد، مسئول خانه کاریکاتورحوزه هنری کرمانشاه، درباره این نمایشگاه خاطر نشان کرد : یک نه بزرگ به مشکلات، آسیـب ها و چالش های پیش رویِ رشد و تحول کشور، پتانسیل تبدیل به موضوع اصلی فراخوان های هنری درهمه رشته های هنری را دارد.

وی دراین باره ادامه داد : فراخوان "یک نه بزرگ" ،که حاصل ایده و تفکر خلاقانه خانه کاریکاتور حوزه هنری استان کرمانشاه است، با ایجاد نمایشگاه مجازی در پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری کرمانشاه به نشانی www.artkermanshah.ir متشکل از ۲۷ اثر تولید شده توسط کارتونیست های کشوری است که به مدت یک ماه در فضای مجازی و سایت ها در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

مسئول خانه کاریکاتور حوزه هنری کرمانشاه افزود: همانطور که بیماری کرونا به طرز گسترده ای درجامعه شیوع پیدا کرده و به سبب آن هنرمندان کلیه رشته های هنری با جدیت به خلق آثار متنوع درارتباط با این ویروس منحوس پرداختند، این ظرفیت هم وجود دارد که برای اپیدمیِ مضر و منفعل کننده، مثل تنبلی و فرار ازکار، راحت طلبی، دروغ گفتن، تهمت زدن، تفرقه افکنی و چاپلوسی، ریا و تزویر که بخشی از موضوعات نمایشگاه "یک نه بزرگ" را تشکیل می دهد، واکنش سریع و ضروری از طرف همه ارگان ها، نهادها و هنرمندان سراسر کشور صورت پذیرد.

دوست محمد در ادامه به ذکر اسامی هنرمندانی که آثارشان دراین نمایشگاه حضور دارد پرداخت و گفت : عباس احمدی، سالارعشرت خواه، احسان چراغی ایرانشاهی، علیرضا آقایی، ندا خداوردی، مرضیه تاجی زادگان، مهتاب پایمرد، لیلاء رمضانی و راضیه رازقی اسامی کارتونیست هایی است که آثار آن ها برقاب نگارخانه مجازی جای خواهند گرفت.

وی درپایان ابرازامیدواری کرد: این نمایشگاه قابلیت تبدیل به مسابقات و جشنواره های ملی و بین المللی کاریکاتورو سایررشته های هنری را دارد و خانه کاریکاتور حوزه هنری استان کرمانشاه این آمادگی را دارد تا با مشارکت و تعامل ارگان ها و نهاد ها به برگزاری چنین برنامه های همت گمارد.

 

در ادامه شماری از آثار ارائه شده دراین نمایشگاه را مشاهده می کنید:

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر