728 x 90

نمایشگاه مجازی آثار ماریان کامنسکی

img
نمایشگاه مجازی آثار ماریان کامنسکی

ماریان کامنسکی، کارتونیست و تصویرگر مطرح جهان، اول آوریل 1957 در لووکای اسلواکی متولد شد. خانواده اش در 12 سالگی به روستای «هراچوو» نقل مکان کردند، جایی که او شروع به نقاشی کرد. مدرسه را که به پایان رساند، به عنوان دمنده شیشه کار می کرد. دو سال بعد او به پراگ در جمهوری چک نقل مکان کرد و در آنجا مشغول ساختن لوازم جانبی در تئاتر معروف Vinohrady  بود.

ماریان کامنسکی در سال 1981 به هامبورگ آلمان رفت و در آنجا لیتوگرافی را در کالج هنر هامبورگ تحصیل کرد. وی در سال 1982، تصویرگری کتاب های طنز «گابریل لائوب » را آغاز کرد. وی همچنین برای کتاب های «ماجراجویی» اثر «رودیگر نهبرگ» و ادبیات زیست شناسی و جانورشناسی از «کریستین کوئل» تصویرگری کرد. آثار هنری وی برای چندین سال در روزنامه ها و مجلات متعددی در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا منتشر شده است.

او در سال 2001، به اسلواکی بازگشت و در آنچا زندگی و کار کرد و آثار هنری اش در بسیاری از نمایشگاه ها ارائه شده است.

ماریان کامنسکی در سال 2010 به اتریش نقل مکان کرد و اکنون در وین زندگی می کند و کارخلاقانه خود را در زمینه تصویرگری و کارتون ادامه    می دهد.

آثار کامنسکی علاوه بر فضاسازی های خاص بصری، تکنیک ها و سرشار بودن از ایده های خلاقانه، دربردارنده نکته های بسیار موشکافانه و همچنین طنازانه ای هستند که اغلب برای به چالش کشیدن امور سیاست و زندگی به کار می گیرد. وی در کارتون هایش انگار دارد از منظر یک تحلیگر سیاسی اجتماعی امور پیرامونش و همچنین شخصیت های سیاسی را به زیر ذرّه بین نگاه تیزبین اش می برد.

 

شماری از آثار این کارتونیست مطرح جهان در ذیل می آید :

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر