728 x 90

نمایشگاه مجازی کارتون های حسین نقیب

img
نمایشگاه مجازی کارتون های حسین نقیب

حسین نقیب، طراح، نقاش و کارتونیست، متولد ۱۳۵۲ مشهد، است و در رشته هنر تحصیل کرده و هنر آموخته و عضو حوزه هنری خراسان رضوی و خانه هنرمندان مشهد است.

نقیب با روزنامه‌ها و مجلات طنز، کاریکاتور (بچه مشد) و روزنامه قانون و خراسان و شهرآرا و رسانه های معتبر دیگری همکاری داشته و تاکنون جوایز متعددی از جشنواره های و مسابقه های کارتون داخلی و خارجی دریافت کرده است.

حسین نقیب با توجه به فضاسازی، بافت، خطوط، منحنی ها و رنگ آمیزی کارهایش ، هنرمندی صاحب سبک شده و عمده کارتون هایش، دارای یک شخصیت محوری هستند  که موقعیت  ضعیفی دارد و در وضعیت و موقعیت های های مختلف و عمدتا  دشواری می افتد که همین موقعیت ها را می توان ، هسته روایی  کارتون هایش  و همچنین ماجراهای شخصیت محوری اش پنداشت. علاوه بر این، بیان کننده موقعیت پر چالش این آدم هم هستند.این شخصیت ، با وجود قرار گرفتن دراین موقعیت های تلخ و صعب، قابلیت های طنازانه بسیاری دارد که  موقعیت های دشوار را تعدیل کرده و به چالش وادشته و حتی به سخره می گیرد.

حسین نقیب از زمان شیوع کرونا، کارتون های بسیار خلاقانه و هشدار دهنده ای با این موضوع خلق کرده و بیان فقر اجتماعی و طرح معضلات اقشار مختلف اجتماعی و به ندرت موضوعات سیاسی از دغدغه های این هنرمند در حوزه هنر کارتون است. به خاطر همین ویژگی های کاری و تلاش این هنرمند در راستای بیان معضلات و آسیب های گوناگون اجتماعی و انسانی ، نمایشگاهی مجازی از آثار وی در اینجا می  آید :

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر