728 x 90

نمایشگاه مجازی تصویرسازی های داستانی ساناز زمانی

img
نمایشگاه مجازی تصویرسازی های داستانی ساناز زمانی

نمایشگاهی که در ذیل این یاداشت می آید، تصویرسازی های«ساناز زمانی» برای دو کتاب مجموعه قصه‌های شب نوشته» «مجید شفیعی» به سفارش انتشارات سایه گستر و کتاب شعر کیسه خواب مورچه و یه کرم سبز خنده رو، سروده «نسیم نوروزی» به سفارش انتشارات پیک ادبیات است. آنچه می خوانید یادداشتی از ساناز زمانی در باره شیفتگی وی به تصویرسازی در دنیای کودکی و حالش و چگونکی کار کردن او در این زمینه است :

« از کودکی غرق در دنیای رنگ بودم. کاغذ،مداد و رنگ برایم عطر زندگی می‌داد. اکثر سرگرمی‌های کودکی‌ام با مدادهای رنگی گره خورده بودند. یکی از سرگرمی‌هایم، رنگ آمیزی مجدد مجلات و کتاب داستان‌هایم بود؛ گاهی هم، داستان‌هایی را که خودم نوشته بودم به تصویر می‌کشیدم. کتاب‌هایی داشتم که نویسنده و تصویرگرشان خودم بودم. یادم می‌آید گاهی به جای بازی با عروسک‌هایم با آدمک های کاغذی که ساخته خودم بود بازی می کردم؛ آدمک های کوچک  ۲ در ۱ …

امروز پس از گذشت سال‌های کودکی، هنوز هم همان اندازه اشتیاق را در وجودم احساس می‌کنم و عاشق تصویرگری و کاراکترهایم هستم.

بعد از این‌که متن شعر و داستان و یا موضوع نمایشگاه در اختیارم قرار می‌‎گیرد، شروع به ایده پردازی می‌کنم و چیزهایی که به ذهنم می‌آید را روی کاغذ می‌نویسم. بعد از طراحی کاراکترها و انجام اتود کلی، استوری برد کار را به مدیر هنری انتشارات تحویل می‌دهم و پس از تایید نهایی، کار را با تکنیک اکریلیک و دیجیتال اجرا می‌کنم.

وقتی پروژه‌ای در اختیارم قرار می‌گیرد، تمام تلاشم را می‌کنم تا اثری برای کودکان ،که مخاطبان اصلی کارم هستند، ارائه دهم که جذاب باشد؛ در این راستا، از نظرات مدیران هنری حرفه‌ای نیز استفاده می کنم و سعی می‌کنم که اثرم تا حد زیادی با ملاک‌ها و اهداف انتشارات همسو باشد.»

شایان ذکر است، «ساناز زمانی» متولد ۱۳۶۸ رشت و دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری از دانشگاه گیلان است.

 

مجموعه قصه های شب

 

 

کیسه ی خواب مورچه و یه کرم سبز خنده رو

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر