728 x 90

بازتاب نمایشگاه «ملکه کشتی ربا»

img
بازتاب نمایشگاه «ملکه کشتی ربا»

طرح از طاهر شعبانی

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» با واکنش رسانه‌های بین‌المللی مواجه شد.
محمد محمدی، مدیر روابط عمومی ‌بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: بعد از توقیف نفتکش ایران توسط انگلیس و اقدام متقابل ما، بنیاد روایت فتح به این نتیجه رسید که باید همپای برادرانمان در نیروی دریایی سپاه، در حوزه هنر هم درباره این موضوع اقدام شود. چون کارتون و کاریکاتور، زبانی جهانی دارند و مخاطب این‌گونه آثار در همه جای جهان، با آنها ارتباط برقرار می‌کنند، نمایشگاهی را در این زمینه برپا کردیم.
وی افزود: آقایان محمد حبیبی (مدیر انجمن هنرهای تجسمی‌انقلاب) و مسعود شجاعی طباطبایی (دبیر نمایشگاه ملکه کشتی ربا) طی 4 روز توانستند 35 اثر جدید از 14 هنرمند ‌تراز اول کشور در عرصه کارتون و کاریکاتور را به این نمایشگاه برسانند که واقعاً اقدامی‌جهادی، انقلابی و به موقع بود.همچنین کتاب آثار نمایشگاه نیز آماده شد.

طرح از مسعود شجاعی طباطبایی :"ملکه در حالی که نفتکش ایرانی را زیر بغل دارد باگریه می گوید: ایران نفتکش ما را توقیف کرد!"

مدیر روابط عمومی‌بنیاد روایت فتح، از بازتاب گسترده برگزاری این نمایشگاه در رسانه‌های بین‌المللی خبر داد و گفت: اساسا مخاطب هدف ما در برگزاری نمایشگاه «ملکه کشتی ربا» خارج از مرزها بود. خیلی از خبرگزاری‌ها، به‌ویژه در اروپا نسبت به این نمایشگاه واکنش نشان دادند. به‌طور مثال، خبرگزاری های فرانس پرس ،العربیه قطر، اسپوتنیک، دهیل وگتی ایمج آمریکااز این نمایشگاه گزارش تهیه کردند. چند شبکه و خبرگزاری خارجی دیگر نیز برای تهیه گزارش با ما مکاتبه کرده‌اند که این نشان می‌دهد موضوع این نمایشگاه برای آنها حائز اهمیت است. همچنین شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما نیز گزارش‌های متعددی از این نمایشگاه تهیه و پخش کردند. در فضای مجازی هشتک "ملکه کشتی ربا" دو شب قبل ترند اول توییتر با 8240 پست شد.

طرح از اکبر تراب پور
وی در پایان بیان کرد: یکی از اتفاقات نیز این بود که نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» مورد توجه نوجوانان قرار گرفت، چون بخش زیادی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه، نوجوانان بودند که این هم به‌خاطر جذابیت قالب‌های هنری کارتون و کاریکاتور برای این گروه سنی است.
گفتنی است، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی ربا» در تالار اسوه برپا شده است.

طرح از شهرام شیرزادی

طرح از مهناز یزدانی

طرح از جابر اسدی

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر