728 x 90

نمایشگاه مجازی کاریکاتورهای عمر زوالوس

img
نمایشگاه مجازی کاریکاتورهای عمر زوالوس

عمر زوالوس، کارتونیست و کاریکاتوریست اهل پرو، متولد سال 1958 است و در لیما پایتخت کشور زندگی و کار می کند. وی در رشته های زیست شناسی و روزنامه نگاری تحصیل کرده اما به عنوان طنز پرداز، کاریکاتوریست و روزنامه نگار کار می کند. این هنرمند نمایشگاه هایی در سراسر جهان داشته و آثار هنری وی در بسیاری از مسابقات بین المللی کارتون جایزه گرفته اند. عمر کتاب های زیادی را برای کودکان به تصویر کشیده و نویسنده چندین کتاب غیر داستانی است.

 

کاریکاتور شون کانری، بازیگر فقید و مطرح، اثر عمر زوالوس روی جلد مجله ویرال

 

وی از همان کودکی ساعت ها به مجله هایی که در خانه بودند نگاه می کرد ، به دنبال نقاشی ، کارتون و تصویرگری می گشت و فکر می کرد که چطور می توان مثل استادان بزرگ نقاشی کشید. در طول ساعت های زیادی مانند دیوانه نقاشی می کشیدو سعی می کرد فراتر از تصویر را ببیند و کشف کرد که وقتی به مقداری شوخ طبعی پیوست ، همه چیز تقریباً طبیعی جریان یافت.

او زندگی خود را به هنر کاریکاتور و شوخ طبعی گرافیکی اختصاص داد، در کنار شغل حرفه ای خود به عنوان روزنامه نگار، در مسابقات بین المللی کارتون زیادی شرکت کرد و جوایز زیادی را هم از آن خود کرد. اما عمر متقاعد شده است که مهمترین جایزه، جایزه ای است که از انجام آنچه دوست دارید رضایت خاطرداشته باشید.

او با شروع کارش به عنولن یک کاریکاتوریست ، درباره آن به عنوان یک موضوع واقعی تحقیق و تجزیه و تحلیل کرد و به فعالیت اصلی اش تبدیل شد. عمر زوالوس هنر کاریکاتور را این گونه توصیف می کند: "این یک هنر دشوار است زیرا من فقط به دنبال اغراق در ویژگی های ظاهری شخصیت ها نیستم ، بلکه به کنه شخصیت آنها وارد می شوم و ذات آنها را می گیرم؛ کاریکاتور واقعی برای من این است."

 

عمر زوالوس، در طی 42 سال، صدها شخصیت ترسیم کرده و نمایشگاه ذیل فقط نمونه هایی از کارهای اوست:

 

پابلو پیکاسو

 

چارلی چاپلین

 

معمر قذافی

 

اکتاویو پاز

 

لئو تروتسکی

 

 

نزار قبانی

 

ماریو بندیگتی

 

 

دونالد ترامپ

 

کاریکاتور مرسدس سوسا، خواننده فقید و شهیر آرژانتینی، اثر عمر زوالوس روی جلد مجله ویرال

 

 

 

استن لورل

 

 

الیور هاردی

 

 

گابریل گارسیا مارکز

 

مهاتما گاندی

 

آستور پیازولا

 

 

عفت

کاریکاتور خولیو رامون ریبیرو، نویسنده پرویی ، اثر عمر زوالوس روی جلد مجله ویرال

 

 آنوره داومیر

آلبرتو وارگاس

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر