728 x 90

نمایشگاه مجازی کارتون های مفهومی آنجل بوليگان

img
نمایشگاه مجازی کارتون های مفهومی آنجل بوليگان

آنجل بوليگان كوربو، کارتونیست و كاريكاتوريست مطرح جهان، متولد سال ۱۹۶۵در شهر«سن آنتونیو دلوس باوس » کشور کوبا است اما ساکن مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک است و به عنوان یک کاریکاتوریست تحریریه در روزنامهال اونيورسال /El Universalفعالیت می کند .

بولیگان تحصيلاتش را در رشته مدل سازي در كوبا به پايان رساند. وي از سال 1980 به طور حرفه ای مشغول کشیدن کارتون شد و از سال 1983 به تدريج طراحي هايش در نشريات منتشر کرد.وی در سال  ۱۹۹۲ نیز به عنوان كاريكاتوريست در روزنامه  « ال اونيورسال» مشغول به كار شد. بولیگان بارها موفق به دریافت جوایز متعددی در بسیاری از کشورهای جهان شده است .

نقطه عطف آثار آنجل بولیگان ، کارتون های هنرمندانه مفهومی او است که همواره می کشد و با کارتون های «پاول کوژینسکی» همجنس و قابل مقایسه اند. آثارش در نگاه اول ساده به نظر می آیند اما با تعمق درآنها به مفاهیم عمیق و ظریفی دست پیدا می کنیم.با وجود این مفاهیم عمیق فلسفی اجتماعی در اثاربولیگان ، وی هر اثر  را بهانه‌ای برای لبخند همراه با تأمل خواننده می پندارد و شاید به خاطر این خصیصه در آثارش است که او را می توان نماینده برجسته طنز هوشمند پنداشت.

 

شماری از آثار او را دذیل مشاهده می کنید:

 

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر