728 x 90

ششمین مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی کلمبیا –۲۰۲۰

ششمین مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی کلمبیا –۲۰۲۰
ششمین مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی کلمبیا –۲۰۲۰ مهلت شرکت در مسابقه: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

موضوع: تکریم آرلس هررا (Arles Herrera)و بعد از کرونا

 

ششمین مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی کلمبیا –۲۰۲۰

مهلت: ۹ مهرماه ۱۳۹۹ (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰)

موضوع:

1. تکریم آرلس هررا (Arles Herrera)

2. بعد از کرونا

 ششمین مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی کلمبیا را تقدیم حضورتان می کنیم، که ادای احترامی به آموزگار و کاریکاتوریست کلمبیایی ژوزه آرلس هررا معروف به کالارکا (Calarcá) می باشد.

این مسابقه از بیستمین نمایشگاه طنز بدون مرز پریرا (Pereira) حمایت می نماید.

ژوزه آرلس هررا در ۲۳ ژوئن ۱۳۹۴، در ارمنستان بدنیا آمده است. او در سال ۱۹۵۰ در شهر کالی در رشته نقاشی در کارگاه نقاش غیرمسیحی هرناندو گونزالز (Hernando González) به تحصیل مشغول شده، و بعدها در رشته گرافیک و کاریکاتور در موسسه علوم سیاسی و ارتباطات گرافیکی مسکو به تحصیل پرداخت. در زمان تحصیلات آکادمیک تنها به یادگیری مشغول نبود بلکه فضای آموزشی ایجاد کرده و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذاشته بود. به همین دلیل به عنوان بنیانگذار مدرسه ملی کاریکاتور شناخته می شودو ۲۹ سال آموزگار آنجا بود. او در دانشگاه جورگه تادئو لازانو (Jorge Tadeo Lozano)، دانشگاه صنعتی سانتاندر (Santander)، مرکز فرهنگی ریکاردو رندون دی ریونگرو (Ricardo Rendón de Rionegro) و یونیوال (Univalle)، و نیز در فضاهای اجتماعی مختلف در این کشور معلم کارگاه بوده است. وی مورد توجه منتقدان بین المللی بوده و آثار خود را در چندین مکان به نمایش گذاشته و به همین دلیل بطور گسترده ای شناخته شده است.

شرایط:

1. تمام کاریکاتوریست های حرفه ای جهان، ترجیحا دارای سن قانونی (۱۸ سال) می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.

مهلت: ۹ مهر ۱۳۹۹

2. دو گروه خواهیم داشت، طنز گرافیکی و کاریکاتور قیافه شناسی

الف: کاریکاتور چهره آرلس هررا کالارکا ( صرفا پرتره نباشد).

تصاویر و اطلاعات در: https://concursonoticartun.blogspot.com/p/2020.html

ب: طنز گرافیکی: بعد از کرونا

فرض کنید که بر کرونا فائق آمدیم، بعد از آن جهان چه چیزی در اندوخته دارد؟

3. جوایز:

کاریکاتور

نفرات اول، دوم و سوم + ۵ لوح افتخار: دیپلم مجازی

طنز گرافیکی

نفرات اول، دوم و سوم +۵ لوح افتخار: دیپلم مجازی

2 جایزه ویژه برای کلمبیا:

گواهینامه کاریکاتور و طنز گرافیکی نوتیکارتون (Noticartún) کلمبیا

علاوه برآن، کاتالوگ مجازی برای میزبانی سایت رسمی مسابقه طراحی خواهد شد.

۴. هر شرکت کننده می تواند با حداکثر یک اثر در ارتباط با موضوع هر گروه حضور داشته باشد، اما تنها در یک گروه می تواند برنده شود. آثار می توانند سیاه و سفید یا رنگی باشند.

۵ درباره داروان

داوران شامل کاریکاتوریست ها حرفه ای معروف و کاریکاتوریست هایی از کلمبیا، لهستان، کاستاریکا می باشند که به زودی اعلام خواهند شد.

داوران می توانند فقط جهت همکاری شرکت نمایند و جایزه ای به آنها تعلق نخواهد گرفت و آثار اقوام و افرادی که در حال حاضر با آنها تعهد کاری دارند برای دریافت جایزه در مسابقه شرکت داده نخواهد شد.

۶. کاریکاتورها باید حداکثر در ابعاد 40*30 سانتیمتر، JPG، dpi300 باشند.

۷. شما می توانید با کاریکاتورهایی شرکت نمایید که قبلا منتشر شده یا برنده جایزه بوده اند. آثار منتخب به صورت آنلاین اعلان می شوند، بنابراین در صورتی که فردی شکایت در مورد اصالت اثر داشته باشد، داوران و برگزارکننده مسابقه این مورد را بررسی نموده و اثر فینالیست جدیدی انتخاب می شود.

۸. ایده تمام طرح ها باید اریجینال بوده و به شکل آنالوگ (اسکن شده) یا دیجیتال ارائه شوند. هیچ کلیشه اجتماعی، عکس، فتوکپی اسکن شده، عکس مونتاژ شده و کولاژی پذیرفته نخواهد شد.

۹. شرکت کنندگان باید رزومه مختصر، اطلاعات تماس (نام، نام خانوادگی، ایمیل، سایت یا وبلاگ و کشور) و عکسی از خود ارسال نمایند.

۱۰. هر صاحب اثری اختیار اثر خود را داشته و تنها به مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی نوتی کارتون کلمبیا اجازه استفاده از آثار به منظور تبلیغات بصورت آنلاین، کارهای تبلیغاتی یا نمایشگاه های فرهنگی بدون هیچ وجه مالی را می دهد. هر مشکلی در خصوص کپی رایت، بر عهده شرکت کننده می باشد.

۱۱. مسابقه بین المللی کاریکاتور و طنز گرافیکی نوتی کارتون کلمبیا حق به نمایش گذاشتن آثاری که حقوق فردی یا جمعی را نقض کند را برای خود محفوظ می دارد.

۱۲. شرکت در این مسابقه به معنای پپذیرش تمام شرایط بالا می باشد.

۱۳. آثار باید به آدرس زیر ارسال شوند:

concursonoticartuncol@gmail.com

مدیر مسابقه:

کامیلو ای.تریانا

معاون مدیر:

جوآن کامیلو لوپرا آرویاو

 منیع 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر