728 x 90

فراخوان دوسالانه براتیسلاوا 2021

فراخوان دوسالانه براتیسلاوا 2021
فراخوان دوسالانه براتیسلاوا 2021 مهلت شرکت در مسابقه: پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

موضوع: آثار تصویرگری کتاب‌های کودک و نوجوان

ناشران و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان برای شرکت در دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱، تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ فرصت دارند دو عنوان کتاب (۱۰ تصویر) را برای بررسی و انتخاب به موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری تحویل دهند.

به‌گزارش سایت ایران کارتون به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، جمع‌آوری آثار تصویرگری ناشران ایرانی به منظور بررسی و انتخاب ۱۵ تصویرگر برتر و معرفی به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱ از سوی امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده است.

بر اساس این خبر، داوری این آثار پس از پایان مهلت اعلام‌ شده آغاز می‌شود تا آثار ۱۵ تصویرگر برتر (متعلق به یک یا دو کتاب) انتخاب و برای رقابت با تصویرگران سایر کشورهای جهان به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ارسال ‌شود.

بر اساس فراخوان دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱، هر تصویرگر می‌تواند در نهایت ۱ یا ۲ کتاب چاپ‌شده (حداکثر ۱۰ تصویر) را در این مسابقه شرکت دهد.

همچنین تصویرگرانی که برای بار اول در این نمایشگاه شرکت می‌کنند می‌توانند آثار خود را که از پنج سال گذشته تاکنون به تصویر کشیده‌اند و تصویرگرانی که پیش از این در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند آثاری را که پس از اول ژانویه ۲۰۱۹ خلق کرده‌اند را در این مسابقه شرکت دهند، ضمن این‌که تصویرگران باید ملیت همان کشور را داشته باشند.

بر این اساس، آثار اصلی به همراه دو نسخه از هر کتاب باید از سوی ناشر، تصویرگر به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نمایندگی این جشنواره در ایران ارسال شود.

جوایز این دور از جشنواره جایزه‌ی بزرگ (به ارزش ۳هزار دلار آمریکا)، پنج سیب طلایی (هر کدام به ارزش یک‌هزار و ۵۰۰ دلار آمریکا) و پنج مدالBIB(هر کدام به ارزش یک‌هزار دلار آمریکا) اعلام شده است.

بر اساس این خبر، برنده جایزه اول این جشنواره می‌تواند در نمایشگاه بعدی BIB به‌صورت مستقل شرکت کرده و آثار خود را به نمایش بگذارد و در سال آینده نیز با حمایت BIB نمایشگاه شخصی از آثار تصویرگری خود برپا کند.

در عین‌حال برگزار کنندگان نمایشگاه BIB اعلام کرده‌اند که هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آسیب‌هایی که ممکن است بر اثر نور و یا نامرغوب بودن کیفیت رنگ و کاغذ اثر به وجود بیاید به عهده نمی‌گیرند.

هم‌چنین تمامی آثار ارسالی، به ‌غیر از آثار منتخب، ظرف چهار ماه پس از پایان نمایشگاه به افراد و یا موسسه‌های شرکت‌کننده باز پس فرستاده خواهد شد در حالی که آثار منتخب به مدت طولانی در نمایشگاه‌های خارج از BIB مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمامی کتاب‌های ارسال ‌شده به کتاب‌خانه نمایشگاه BIB تعلق خواهد گرفت.

همچنین تصویرگران شرکت‌کننده در نمایشگاه BIB کاتالوگ این نمایشگاه را دریافت خواهند کرد.

یادآوری می‌شود این نمایشگاه با همکاری یونسکو برگزار و کارگاه‌هایی را نیز برای تصویرگران شرکت‌کننده از کشورهای در حال توسعه برپا می‌شود، علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه‌ها باید هزینه سفر را خودشان بپردازند اما در تمام طول زمان اقامت مهمان جشنواره خواهند بود.

موزه ملی هنر و ادبیات کودک در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، واقع شده است.

منبع

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر