728 x 90

چهل و هفتمین نمایشگاه بین المللی طنز پیراکایبا Piracicaba | 2020

چهل و هفتمین نمایشگاه بین المللی طنز پیراکایبا Piracicaba | 2020
چهل و هفتمین نمایشگاه بین المللی طنز پیراکایبا Piracicaba | 2020 مهلت شرکت در مسابقه: جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹

موضوع: آزاد

مقررات

1. زمان

چهل وهفتمین نمایشگاه بین المللی طنز پیراسیکابا2020، توسط تالار شهر، دبیرخانه جهانگردی و فرهنگی، مرکز طنز گرافیکی پیراکایبا بر طبق زمانبندی زیر برگزار می شود:

ثبت نام: 6تیرماه 1399

مراسم افتتاحیه: 8 شهریور 1399

مراسم اختتامیه: 11 آبان

2. شرکت در مسابقه

الف) هنرمندان حرفه ای و آماتور، برزیلی ها و خارجی ها می توانند آثار منتشرنشده و اریجینال خود را ثبت نمایند که تا تاریخ اتمام ثبت نام جایزه ای نگرفته باشد.

ب) آثار – همه ی گروه ها – از طریق پست یا الکترونیکی ( از طریق سایت رسمی، با فرمت و رزولوشن dpi300، JPEG) ارسال شوند.

ج) موضوع و تکنیک آزاد است.

چ) آثار دیجیتالی باید همراه با امضای صاحب اثر باشند.

ح) مشخصات صاحب اثر باید همراه با  مجسمه های طنز باشد.

خ) حداکثر اندازه مجاز: کاغذ – 30*42 سانتیمتر (A3)، مجسمه ها- 42 سانتیمتر ارتفاع *30 سانتیمتر عمق*30 سانتیمتر عرض

د) هر هنرمند حداکثر 3 اثر از هر گروه می تواند ارسال نماید: کارتون (طنز گرافیکی با موضوع جهانی و بی انتها)، هیجان ( طنز گرافیکی با موضوع روزنامه نگاری این روزها)، کاریکاتور (طنز گرافیکی که فیزیک و یا شخصیت سلبریتی معروفی را بیان کند)، کارتون طنز/داستان طنز(هنر گرافیکی در بصورت پشت سرهم). توجه: داستان های طنز، حداکثر 2 صفحه، برای هر اثر و موضوعی (تنها برای آثاری که موضوع را نشان دهند)، ارتباط (پیشنهاد برگزارکننده: کلامی، غیرکلامی، مختلط) باشد. ارتباط (اقدام برای شرکت) فرایندی است که شامل تبادل اطلاعات بین دو یا چند مخاطب از طریق علائم قابل فهم و قوانین نشانه شناسی باشد. این پروسه ی اجتماعی اولیه، امکان خلق و توضیح پیام هایی را می دهد که واکنشی را برمی انگیزد. گام های اساسی ارتباط، انگیزه ها یا هدف برقراری ارتباط، ترکیب پیام، رمزگذاری و انتقال پیام های رمزگذاری شده، دریافت سیگنال ها، رمزگذاری و بالاخره توضیح پیام توسط دریافت کننده می باشد.

پروسه ی ارتباط با تکنولوژی ارتباطات، ویژگی های فرستنده و دریافت کننده اطلاعات، کدهای منبع فرهنگی،پروتکل های ارتباطی شان و محدوده ی پروسه تعریف شده است. (ویکی پدیا)

ر) علاوه بر جوایز برای گروه ها، جوایز ویژه ای توسط حامیان ما اهدا خواهد شد:

جایزه مجسمه FUNDIART (برای مجسمه هایی که با کارتون ها ارتباط برقرار می کنند) جایزه سلامت  UNIMED(آثاری که به موضوع سلامت می پردازند) و جایزه ÁGUAS DO MIRANTE (به صاحبان اثر برزیلی در هر گروه اهدا می شود).

ز) همراه با آثار هنری ثبت شده، هنرمند باید فرم ثبت نام کامل را به صورت خوانا ضمیمه نماید. همچنین سوابق تحصیلی و عکس برای ثبت نام در پایگاه داده CEDHU مورد نیاز است.

برای تضمین اینکه اثرتان اریجینال است،به هنرمند پیشنهاد می شود در سایت های ویژه چک نمایند که نظیر تصویر و متن اثر شما با آثار دیگر وجود نداشته باشد که قبلا در روزنامه ها، مجلات یا سایت ها منتشر شده باشد. در صورت تایید سرقت ادبی، اثر بطور خودکار حذف خواهد شد.

2.1- ارسال با پست

45º Salão Internacional de Humor de Piracicaba - Av. Dr. Maurice Allain, 454 - Caixa Postal 12 - CEP 13.405-123

Piracicaba- SP – Brasil

مهم: اثر ارسالی باید همراه با فرم ثبت نام که توسط صاحب اثر تکمیل و امضا شده باشد.

2.2 ارسال از طریق اینترنت (فرم آنلاین)

آثار به فرمتJPEG، رزلوشن dpi300 تنها به سایت ما به آدرس زیر ارسال شود.

http://salaointernacionaldehumor.com.br

مهم: نام فایل های آپلود شده باید به قرار ذیل باشد:

نام هنرمند-کشور-گروه-شماره

مثلا: عتی-بریل-کارتون-01

2.3 تحویل بصورت شخصی

به CEDHU- مرکز ملی اسناد، تحقیقات و طنز گرافیکی پیراسیکابا به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Av. Maurice

Allain, 454 - Warehouse 14A - Parque do Engenho Central - CEP 13.405-123 - Piracicaba SP BRAZIL

3. جوایز

مقدار کل جوایز  65000 رئال می باشد که به قرار ذیل تقسیم خواهد شد:

الف) پنج نفر اول 5000 رئال که بین گروه ها تقسیم می شود (کارتون، هیجانی، کاریکاتور، طنز کارتونی).

ب) یک جایزه 5000 رالی به نام جایزه موضوعی-ارتباطی به آثار هر گروه اهدا خواهد شد که موضوع ارتباط را نشان دهد که توسط این سازمان در سال 2020 پیشنهاد شده است.

پ) یک جایزه 10000رئالی به نام جایزه بزرگ بین المللی طنز پیراسیکابا که به 5 برنده منتخب هر گروه اهدا خواهد شد.

ت) یک جایزه به نام داور معروف Alceu Marozi Righetto به میزان 5000 رئال با رای گیری آنلاین آزاد انتخاب خواهد شد. این جایزه توسط کمیته جوایز انتخاب خواهند شد. زمانبندی و محل رای گیری در مراسم افتتاحیه اعلام می شود.

ث) جایزه 5000 رئال به نام جایزه اتاق شهرداری پیراسیکابا منحصرا به گروه کاریکاتور اهدا خواهد شد.

ج) جایزه 5000 رئال به نام جایزه سلامت UNIMED برای آثار هر گروه با موضوع سلامت اهدا خواهد شد.

چ) جایزه 5000 رئال به نام مجسمه FUNDIART به مجسمه سازان اهدا خواهد شد. در این گروه، مجسمه سازان بین خودشان در این گروه رقابت خواهند کرد.

ح) جایزه 5000 رئال به نام جایزه ÁGUAS DO MlRANTE، به صاحبان اثر برزیلی در هر گروه اهدا خواهد شد.

علاوه بر جوایز نقدی، برندگان کاپ قهرمانی (خالق Zélio Alves Pinto) دریافت خواهند کرد. جوایز و یادبودهای دیگر نیز به صلاحدید کمیته برگزارکننده و کمیته جوایز اهدا خواهد شد. کمیته انتخاب و کمیته جایزه دیگری با حضور افراد متخصص و حرفه ای تشکیل خواهد شد.

نتایج جایزه تا یک هفته پس از افتتاح نمایشگاه قابل اعتراض است، البته با اثبات کافی که هرگونه بی قانونی صورت گرفته بدون اطلاع هیئت داوران بوده است. اگر تقلب یا سرقت ادبی در هر اثر برنده جایزه یافت شود، اهدای جایزه به فرد لغو خواهد شد.

مطابق قوانین شهرداری پیراسیکابا، مسئول نمایشگاه بین المللی طنز پیراسیکابا، مقادیر مربوط به جوایز نقدی فقط به نام برندگان به یک حساب جاری واریز خواهد شد. الزامی است که برندگان حساب جاری با نام خودشان داشته باشند و آن را در فرم ثبت نام اعلام نمایند. اگر طی دو ماه از روز اعلام برندگان، حساب جاری خود را اعلام ننمایند، پرداخت مبلغ جایزه لغو خواهد شد. هنرمندانی که کشورشان در تحریم اقتصادی هستند، انتقال پول از برزیل برای آنان غیرممکن بوده و فقط جوایز افتخاری دریافت خواهند داشت.

4. اطلاعات تکمیلی

الف) با ثبت نام، هنرمند ملزم به پذیرش مقررات خواهد بود. هنرمندان منتخب به طور خودکار حقوق مولف آثار هنری خود را برای انتشار و تکثیر در هر رسانه ای بدون محدودیت و با هدف تبلیغات مسابقه واگذار خواهند کرد.

ب) CEDHU هیچگونه مسئولیتی در مقابل خسارت وارده به اثر هنگان حمل ونقل از طریق اداره پست و دیگر شرکت های حمل و نقل به عهده نمی گیرد.

پ) بعد از نمایشگاه، آثار اریجینال توسط هنرمند یا شخص مجازی که از طرف هنرمند نامه ی امضا شده داشته باشد، قابل دریافت است. نمایشگاه CEDHU – Piracicaba حداکثر ظرف مدت شش ماه از زمان اختتامیه جمع می شود. پس از مهلت مقرر، CEDHU می تواند از حق مالکیت خود استفاده نماید.

ج) برندگان، حق کپی رایت آثار خود را بر طبق قانون 9.610 تاریخ 19 فوریه 1988 (قانون کپی رایت) واگذار می نمایند. در مجموع، تمام حالات استفاده رایگان، تحت حمایت قانون مذکور به آثار برنده جایزه به نمایشگاه بین المللی طنز پیراسیکابا داده خواهد شد که هم اکنون بخشی از دارایی عمومی شهرداری برای تمام اهداف قانونی، می باشد، و مطابق با قانون  2249، 1976 شهرداری، که با قانون 2486-1982 اصلاح شده و با قانون 5194 -2002 شهرداری تثبیت شده است.

منبع مقررات در زبان منبع: salao internacional dehumor.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر