728 x 90

مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری «آب و هوا»، هنگ کنگ، 2024

مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری «آب و هوا»، هنگ کنگ، 2024
مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری «آب و هوا»، هنگ کنگ، 2024 مهلت شرکت در مسابقه: چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۳

موضوع: آب و هوا و هنر

موضوع: آب و هوا و هنر

 

از همۀ هنرمندان دعوت می‌شود تا در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه رقابتی است در رشتۀ تصویرگری برای ایجاد آگاهی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی.

در کل 12000 یورو جایزۀ نقدی برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.

شرکت‌کنندگان می‌توانند از موضوعات زیر استفاده کنند:

ایجاد جامعه‌ای برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی

با تشدید اثرات تغییرات آب و هوایی، توانمندسازی جوامع برای سازگاری و مقاومت در برابر خطرات مرتبط بسیار مهم است. ایجاد جوامع انعطاف‌پذیر نه تنها ما را در قبال تأثیرات تغییرات آب و هوایی آماده می‌کند، بلکه ما را برای عبور از وضعیت مبهم پیش رو نیز مجهز می‌کند.

تعیین مرزهای جهانی در سیارۀ زمین

تعیین محدودیت‌های زیست‌محیطی برای تضمین ثبات و سلامت مداوم سیاره که بشر باید آنها را رعایت کند، بسیار مهم است. با شناسایی و رعایت این مرزها می‌توان اقدامات مسئولانه‌ای را برای جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر به اکوسیستم و اقلیم انجام داد.

تقویت سرمایه‌داری فراگیر

 ایجاد یک جامعۀ عادلانه و پایدار با تأکید یکسان بر هر دو جنبۀ مالی و تأثیر اجتماعی. این رویکرد، کسب و کارها و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا خلق ارزش بلندمدت، پایداری زیست‌محیطی و مسئولیت اجتماعی را در اولویت قرار دهند. با پذیرش سرمایه‌داری فراگیر، می‌توانیم آینده‌ای بهتر و برابر را پرورش دهیم.

استقبال از روش‌های نوآورانه

نوآوری و فناوری نقشی اساسی در ایجاد پایداری و رسیدگی به چالش‌های فوری ناشی از تغییرات آب و هوا ایفا می‌کنند. با کمک فناوری پیشرفته، می‌توانیم دیگران را تشویق کنیم تا فعالانه در شیوه‌های زندگی روزمره خود تغییر ایجاد کنند و آینده بهتری را رقم بزنند.

مبارزه با تغییرات اجتماعی با اقدامات جمعی

اقدام جمعی علیه تغییرات آب و هوایی مستلزم این است که افراد، جوامع، مشاغل، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متحد شوند و برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنند. با تغییر سبک زندگی، به اشتراک گذاری دانش و منابع، و پذیرش شیوه‌های پایدار، می توانیم تغییرات دگرگون کننده ای را برای کاهش تغییرات آب و هوایی و ایجاد آینده ای پایدار ایجاد کنیم.

این مسابقه درصصد است تا به عنوان یک پلت فرم برای تبادل ایده‌های نوآورانه و راه حل‌های عملی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی عمل کند و الهام‌بخش مردم برای ایجاد تغییر فعالانه در زندگی روزمره خود در پاسخ به چالش جهانی باشد.

 موضوع آب و هوا و هنر، که در ابتدا در اسپانیا در سال 2019 راه اندازی شد، در سال 2021 دامنه خود را به منطقه آسیا-اقیانوسیه  رساند و در سال 2022 جهانی شد. در سال 2023 بیش از 1600 تصویرگر از بیش از 100 کشور بیش از 2800 اثر هنری ارسال کردند، که مشارکت چشمگیری بود. امسال، این مسابقه ردپای خود را در منطقه آسیا-اقیانوسیه ادامه می‌دهد و از تصویرگران با سابقه و دانشجویان مشتاق دعوت می‌کند تا مهارت‌ها و خلاقیت‌های خود را ببا هدف تقویت آگاهی جهانی و الهام بخشیدن به اقدامات معنادار در مورد تغییرات آب و هوا ه نمایش بگذارند.

برگزارکننده: Fingertips Company Limited

اسپانسر: Allianz Global Investors (AllianzGI)

مهلت ارسال آثار: 31 جولای (10 مرداد)

برای ثبت‌نام لطفاً اینجا کلیک کنید. 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر