728 x 90

علیرضا پاکدل داور مسابقه کارتون اهدای عضو ترکیه

علیرضا پاکدل داور مسابقه کارتون اهدای عضو ترکیه
علیرضا پاکدل داور مسابقه کارتون اهدای عضو ترکیه

علیرضا پاکدل، کارتونیست و کاریکاتوریست مطرح کشورمان، به عنوان یکی از اعضای هیأت داوران دومین مسابقۀ بین‌المللی کارتون اهدای عضو ترکیه انتخاب شد.

به گزارش سایت ایران کارتون، علیرضا پاکدل، در این باره در صفحه اینستاگرامش نوشته است :

«مفتخرم اعلام ‌کنم به عنوان یکی از اعضای هیأت داوران دومین مسابقۀ بین‌المللی کارتون اهدای عضو کشور ترکیه به عنوان تنها نماینده کشورم انتخاب شدم.این انتخاب به علت موضوع مهم این جشنواره بین المللی بسیار برای من ارزشمند است و داوران این جشنواره از کارتونیست های برجسته از کشورهای ترکیه، ایتالیا، لهستان، اندونزی، بلژیک، قبرس و ایران هستند.

دانشکده هنر، طراحی و معماری، گروه طراحی ارتباطات بصری و بنیاد پیوند ترکیه، تحت پروتکلی برای سازماندهی مسابقه بین المللی برای افزایش آگاهی در مورد اهدای عضو گرد هم آمدند. هدف این مسابقه افزایش آگاهی اجتماعی در مورد اهدای اعضای بدن در سطح ملی و بین المللی با استفاده از قدرت هنر است. همانطور که مشخص است ، بیش از یک میلیون بیمار در سراسر جهان و تقریبا بیست و شش هزار بیمار در ترکیه منتظر هستند تا یک عضو مناسب برای زنده ماندن از طریق پیوند اعضا اهدا شود. امید است با افزایش آگاهی در مورد اهدای اعضای بدن بتوان اعضای بیشتری را در اختیار آنها قرار داد. از این نظر، هدف ایجاد تغییر نگرش مثبت دراهدای عضو به لطف آثار هنری خلاق و چشمگیر که توسط کاریکاتوریست ها طراحی شده است».

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر ذز باره این مسابقه می توانند به فراخوان آن مراجعه کنند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر