728 x 90

جایزه برتر جشنواره انیمایو به انیمیشن کاپایماهو رسید

جایزه برتر جشنواره انیمایو به انیمیشن کاپایماهو رسید
جایزه برتر جشنواره انیمایو به انیمیشن کاپایماهو رسید

پانزدهمین دوره جشنواره انیمایو، که به صورت آنلاین برگزار شد، برندگان خود را اعلام کرد و انیمیشن کوتاه «کاپایماهو» از هاوایی جایزه بین‌المللی هیات داوران گرن کانارایا ،که برترین جایزه پانزدهمین جشنواره انیمایو است، را دریافت کرد.

به گزارش سایت ایران کارتون ، خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی آورده است : این جایزه شامل یک جایزه نقدی سه هزار یورویی و شانس حضور در لیست کوتاه جوایز اسکار در بخش انیمیشن‌های کوتاه نیز می‌شود.

«کاپایماهو» که توسط هینالیمونا وونگ-کالو، دین همر و جو ویلسون نوشته، کارگردانی و تهیه شده، در زبان بومی هاوایی به معنی « سنگ‌های زندگی » است و فیلم داستان افسانه‌ای چهار فرد را تعریف می‌کند که هنرهای شفابخشی تاهیتی را به هاوایی آوردند و قدرت‌های‌شان را روی چهار صخره عظیم قرار دادند که تا امروز هم مورد احترام هستند.

هیات داوران بین‌المللی جوایز امسال به ریاست کلاوس توکسویگ تهیه‌کننده انیمیشن دانمارکی تشکیل شد. وی فیلم «نغمه دریا» برنده جایزه مخاطبان فستیوال فیلم آن سی را در کارنامه دارد.

هیات داوران مجموعه‌ای از جوایز را به آثار ساخته شده در کشورهای مختلف اهدا کرد. امسال انیمایو بیش از ۱۶۰۰ فیلم دریافت کرد که از آن‌ها ۶۷ فیلم برای رقابت انتخاب شدند.

این فستیوال امسال به خاطر پاندمی کووید -۱۹ برای نخستین بار کاملاً آنلاین برگزار شد که البته این مسئله به نفع آن هم تمام شد. انیمایو که شامل انیمیشن، وی‌اف‌اکس و ویدیو گیمینگ می‌شود، امسال ۳۵ هزار شرکت‌کننده و ۲۲ هزار کاربر جدید داشت.

دامیان پریا موسس و مدیر انیمایو گفت: هرگز تصور نمی‌کردیم که با مشکلی به بزرگی این پاندمی بتوانیم این راهکار خلاقانه و آوانگارد را پیدا کنیم که باعث شد فستیوال‌مان حتی بین‌المللی‌تر بشود.

فستیوال امسال ۵۷ مهمان متخصص از ۱۴ کشور داشت که ۱۵ مسترکلس برگزار کردند و در هشت کارگاه و دو مباحثه شرکت کردند. مسترکلس‌ها از کانال یوتیوب فستیوال استریم شدند.

فیلم «مایسترو» از فرانسه برنده جایزه بهترین فیلم سه بعدی، «آواریا» از ترکیه برنده جایزه بهترین فیلمنامه، «حواست به ذهنم باشد» از هلند و بلژیک برنده جایزه بهترین فیلم طنز کوتاه و «مهم‌ترین چیز» از کانادا برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه کودکان شد.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر