728 x 90

برندگان بخش کاریکاتور دوسالانه‌ هنری دستان ١

برندگان بخش کاریکاتور دوسالانه‌ هنری دستان ١
برندگان بخش کاریکاتور دوسالانه‌ هنری دستان ١

دوسالانه‌ هنری دستان ١، با انتشار بیانیه‌ هیات اجرایی این دوسالانه  و معرفی برندگان به پایان رسید.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از سایت روزرنگ، در بیانیه هیات اجرایی این دوسالانه‌ هنری آمده است: در مجموع ٩٨٠ اثر از ۴٠٣  هنرمند به دبیرخانه ارسال شده است که هیأت انتخاب در بخش پوستر از میان ۴۳۱ اثر رسیده از ۲۰۶ طراح ۴۰ اثر، در بخش عکس از مجموع ۲۶۰ اثر رسیده از ۹۰ هنرمند، ۵ مجموعه و ۲۶ تک عکس و در بخش کاریکاتور از مجموع ۲۸۹ اثر رسیده از ۱۰۷ طراح، ۴۰ اثر را برای نمایش و رقابت انتخاب کرد.

هیأت داوران نیز در هر بخش با در نظر گرفتن معیارهایی چون ایده، محتوایی که اثر بر مبنای آن به وجود آمده، ارتباط با مخاطب، میزان خلاقیت و میزان جذابیت، کارها را بررسی و نفرات برگزیده را انتخاب کرد و تعدادی اثر را نیز شایسته‌ی تقدیر دانست.

بخش کاریکاتور

کارتونیست‌ها به‌طور معمول در بازنمایی معضلات جامعه از جمله مشتاق ترین اقشار هنرمندان هستند که خوشبختانه با خلاقیت مثال زدنی شان با دوسالانه‌ی هنری دستان همراه شدند. در بخش کاریکاتور از میان آثار ارسالى ۷ اثر شایسته ی تقدیر و دریافت تقدیرنامه شدند. خوشبختانه به همت هنرمندان شرکت کننده در بخش کاریکاتور ، کیفیت آثار ارایه شده در این بخش با بسیاری از نمایشگاه‌های کارتون در سطح بین المللی برابری می‌کند که این نکته بسیار باعث افتخار و مباهات دبیرخانه و دست اندرکاران دوسالانه ی هنری دستان است.

دبیر، هیأت داوران و دبیرخانه‌ی دوسالانه‌ی هنری دستان ضمن تقدیر از حضور ارزشمند هنرمندان و احساس مسئولیت‌شان در بیان پدیده‌ی شوم کار کودک، امیدوار است دوره های آتی بتواند سایر بخش‌ها را به ظرفیت خود اضافه و این دوسالانه را در سطح بین المللی برگزار کند.

نتایج داوری آثار هنرمندان دوسالانه‌ هنری دستان ١ در بخش کاریکاتور به شرح زیر اعلام شد:

جواد تکجو؛ برنده‌ی نفر اول بخش کاریکاتور

طاهر شعبانی؛ برنده‌ی نفر دوم بخش کاریکاتور

سامان ترابی؛ برنده‌ی نفر سوم بخش کاریکاتور

هیات داوران در بخش کاریکاتور از هنرمندان علیرضا پاکدل، بهرام ارجمند نیا، احسان چراغی ایرانشاهی، محمود نظری، منصوره دهقانی، سعید صادقی، مهناز یزدانی و سیده تینا میرحسینی تقدیر به عمل آورد.

قابل توجه است ، دبیرخانه‌ دوسالانه‌ دستان  اعلام کرده است که بخش روابط‌ عمومی برای اهدای جوایز با هنرمندان ارتباط برقرار خواهد کرد.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر